Dlaczego warto zwiedzić Wrocław?

0

Wrocławia nie zwiedzimy jeden weekend. Ale to wcale nie musi być zła wiadomość. Będziemy mogli wracać do tego pięknego miasta co jakiś czas, odkrywając kolejne piękne miejsca, które się w nim znajdują. Zaspokoją gusta każdego turysty, ponieważ we Wrocławiu jest co zwiedzać i na pewno nie można się nudzić. Dlaczego warto się tutaj wybrać?

5 powodów, dla których warto odwiedzić Szklarską Porębę latem

Szklarska Poręba leży u stoków Karkonoszy i Gór Izerskich. Jest ważnym ośrodkiem sportów zimowych. Warto jednak odwiedzić miasto także w okresie letnim. Sprawdź dlaczego!

Szlaki Morza Andamańskiego – wymarzone wakacje w jachcie

0

Tajlandia to najchętniej wybierany kraj azjatycki jeśli chodzi o wakacje. Bardzo dobrze rozwinął się tu także czarter jachtów. Dzięki niemu można podziwiać przepiękne szlaki Morza Andamańskiego i znane tajskie rafy od strony wody.

Atrakcje turystyczne w Korbielowie

0

Jeśli planujesz wypoczynek w kameralnym, spokojnym miejscu, koniecznie odwiedź malowniczą miejscowość położoną w Beskidzie Wysokim-Korbielów.

Domki letniskowe nad Morzem Bałtyckim: czy Rogowo wraca do łask?

0

Rogowo przez wiele lat było praktycznie niedostępne dla turystów, gdyż na okolicznych terenach stacjonowało wojsko. Dziś to już jednak zamierzchła przeszłość – dawna baza wojskowa została przerobiona na muzeum, a miejsce panów w mundurach zajęli mężczyźni w kąpielówkach. Rogowo przeżywa obecnie prawdziwy renesans, a to wszystko za sprawą ludzi, którzy szukają domków letniskowych nad Morzem Bałtyckim i kameralnej atmosfery.

Co zobaczyć w okolicach Poznania? 4 najważniejsze atrakcje

0

Odwiedzając Wielkopolskę, warto obejrzeć nie tylko atrakcje Poznania – okolice stolicy regionu są z pewnością równie interesujące co Zamek Cesarski, Rynek czy Cytadela. W pobliżu Poznania mieszczą się m.in.: barokowy pałac z galerią sztuki, neogotyckie ruiny zamku, wieże widokowe i ciekawe trasy rowerowe. Znajdzie się także coś dla miłośników… astronomii. Sprawdź, jakie atrakcje warto zobaczyć w okolicach Poznania.

Najpiękniejsze miejsca do których warto wybrać się podczas urlopu

0

Każdy z pewnością ma osobiście wytypowane miejsce, które uważa za najpiękniejsze na świecie i do których chciałby się wybrać, jeśli będzie mieć urlop. I chociaż nie zawsze stać nas na to, by zrealizować swoje marzenia, to z pewnością warto dążyć do tego, aby zobaczyć kilka urokliwych zakątków na świecie.

Dlaczego warto podróżować samotnie i jak robić to bezpiecznie?

Podróżowanie w pojedynkę to propozycja nie tylko dla introwertyków czy niezależnych osób, które nie lubią grupowych wycieczek. To także sposób na ciekawą przygode. Stresuje Cię wizja samotnego noclegu lub górskiej wspinaczki, ale coraz częsciej zastanawiasz się, czy jednak nie spróbować samotnej wyprawy? Najlepiej zacząć od nieskomplikowanych tras i jechać nad polskie morze lub w góry.

Wspinaczka – co warto wiedzieć

0

Sporty ekstremalne od lat pociągają miłośników adrenaliny. Jedną z najbardziej popularnych dyscyplin jest wspinaczka. Co roku, z nastaniem wiosny, nowi śmiałkowie podejmują się prób zdobycia skalistych szczytów. Przed rozpoczęciem wyprawy warto jednak zadbać o odpowiednie przygotowanie fizyczne i psychiczne. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek – a przy wspinaczce o nie nietrudno. Poniższe rady pomogą nam z powodzeniem zrealizować marzenia, a przy tym zachować sto procent bezpieczeństwa.

Co się bardziej opłaca – przedsprzedaż czy oferta last minute?

Wielu turystów planujących spędzenie wakacji poza granicami kraju co roku zadaje sobie podstawowe pytanie: co się bardziej opłaca – przedsprzedaż czy oferta last minute? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie, gdyż biura podróży tworzą rozmaite oferty, które są dostosowane zarówno do oczekiwań klientów, jak i zmieniających się warunków na rynku turystycznym. W związku z tym rzeczywistość turystyczna jest taka, iż w niemal każdym okresie można natrafić na niezwykle atrakcyjną propozycję – i to bez względu na to, czy jest ona oferowana w przedsprzedaży czy jako oferta last minute. Jednak bez względu na pojawiające się wątpliwości można zauważyć na rynku turystycznym pewne tendencje, które utrzymują się już od kilku lat.

Specjaliści z branży turystycznej przekonują, iż biura podróży coraz rzadziej oferują półdarmowe oferty last minute. Wynika to z tego, iż biura podróży – nauczone doświadczeniem tych, które zbankrutowały – nie rezerwują już całych kurortów i samolotów, a dostosowują ilość wykupowanych miejsc do ilości turystów decydujących się na daną wycieczkę. W praktyce oznacza to, iż biura podróży rzadko kiedy dysponują nadprogramowymi miejscami, które muszą sprzedawać za bezcen – zwłaszcza na kilka dni przed planowanym rozpoczęciem wycieczki. Zatem szansa na znalezienie naprawdę atrakcyjnej oferty last minute jest dużo mniejsza niż jeszcze kilka lat temu, ale oczywiście nie niemożliwa – wiele biur podróży zostawia sobie możliwość oferowania wycieczek „na ostatnią chwilę”.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z ofertami w przedsprzedaży. W tym przypadku zdecydowana większość biur podróży oferuje swoim klientom bardzo atrakcyjne ceny i duże rabaty w przypadku zakupu wycieczki z odpowiednim wyprzedzeniem. Takie działania mają sens – turysta zyskuje szybką rezerwację i dobrą cenę, a biuro podróży ma gwarancję, iż na danej wycieczce będzie miało komplet. Dodatkowo wiele ofert first minute zawiera spore rabaty dla dzieci, darmowe ubezpieczenie oraz gwarancję niezmienności ceny (bez względu na okoliczności zewnętrzne). Dlatego letnie wakacje warto już rezerwować na przełomie roku, a poszukiwanie ofert na spędzenie Sylwestra należy rozpocząć jeszcze w sierpniu.

Zobacz też