Bezpieczna podróż autokarem. 7 podstawowych zasad

Bezpieczna podróż autokarem

Wakacje to wspaniały czas na urlopy i wyjazdy turystyczne. Wielu z nas planuje je tygodniami, dbając o każdy szczegół. Jednym z najważniejszych elementów udanych wakacji jest bezpieczeństwo podróży. Dziś doradzamy, jak skutecznie zadbać o bezpieczeństwo w trakcie dalekich podróży autokarem.

Udogodnienia podróży podczas jazdy autokarem

Większość nowoczesnych busów jest aktualnie wyposażanych w klimatyzację, gniazdka 230V, USB, Wi-Fi, WC, indywidualne oświetlenie, rozkładane fotele czy kafebar. Na te elementy wiele osób patrzy w pierwszej kolejności. Mając na uwadze bezpieczeństwo podróży, warto wiedzieć, że nowsze autokary posiadają takie udogodnienia jak: pasy bezpieczeństwa, zagłówki, układ stabilizacji toru jazdy, asystent hamowania czy asystent zmiany pasa ruchu. Obowiązkowo, dobrze wyposażony i bezpieczny autokar powinien zawierać oprócz tego apteczkę pierwszej pomocy i gaśnicę.

Doskonały stan techniczny autokaru na wakacje

Autokar przed wyruszeniem w wakacyjną trasę powinien być poddany gruntownemu sprawdzeniu. Jeśli masz wątpliwości, dopytaj przewoźnika czy wybrany przez Ciebie pojazd został sprawdzony pod kątem usterek. Sprawdzanie autokaru dotyczy nie tylko aspektów mechanicznych – przewoźnik powinien dbać także o czystość. Dlatego warto wybierać takich przewoźników turystycznych, którzy przed każdym powrocie do bazy zapewnia dokładne sprzątanie i nie zapomina o nim również w trasie. Stan techniczny autokaru  można sprawdzić w internecie po tablicach rejestracyjnych.

Wykwalifikowani kierowcy autokarowi

Podstawą bezpiecznej podróży, oprócz doskonalone sprawnego autokaru czy busa, są oczywiście kierowcy. Zgodnie z przepisami raz na pięć lat każdy kierowca musi przejść 35-godzinne szkolenie i trudno się nie zgodzić z zasadnością tego postanowienia. Dodatkowo warto wybrać przewoźnika, który niezależnie od wymaganych prawem certyfikatów kieruje kierowców na cykliczne badania wzroku, a także dba o zdrowie i sprawność kierowców.

Zamiennik kierowcy w autokarze na dłuższej trasie

Upewnij się, że na Twoją trasę przypada także właściwa ilość kierowców. Jeśli wybierasz się w długą podróż, zamiennik dla kierowcy wybranego przez Ciebie autokaru powinien być absolutnym standardem. Dlatego warto wybierać firmy przewozowe, które przykładają do zamienników dużą uwagę. Nowoczesne firmy przewozowe korzystają z tachografów, które pozwalają na dokładną analizę czasu jazdy.

Ubezpieczenie podróży i licencje

Wybierając firmę, która organizuje przewozy turystyczne, sprawdź jej licencje i warunki ubezpieczenia. Firma przewozowa, która ma zagwarantować Ci bezpieczną podróż, powinna posiadać licencje w międzynarodowym i krajowym przewozie osób, a także certyfikaty kompetencji zawodowych. Dobry i bezpieczny przewoźnik zapewni Ci także na podróż autokarem ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków.

podróż autokarem

Ostrożność poza autokarem

Pamiętaj o zachowaniu ostrożności podczas postojów autokarowych. Cenne przedmioty noś przy sobie, nie oddalaj się zbytnio od grupy. Warto uważnie przysłuchiwać się instrukcji kierowców i pilotów podróży, a w razie pytań zwrócić się właśnie do nich. Jeżeli nosisz przy sobie większe kwoty pieniędzy, pomyśl o rozdzieleniu ich na kilka mniejszych sum, przechowywanych w kilku miejscach. Nikomu nie życzymy takich sytuacji, ale jeśli poza autokarem zagubisz swój portfel, nie stracisz wówczas całej gotówki.

Bezpieczeństwo dzieci w podróży autokarem

Na koniec podsumujmy zasady, które są niezbędne do zapewnienia bezpiecznej podróży autokarem  najmłodszym uczestnikom urlopów. Ważne jest, by autokar był wyposażony w pasy bezpieczeństwa, które pomogą chronić najmłodszych. Po drugie, pilnujmy aby dzieci trzymały się blisko nas, zwłaszcza podczas postojów. Po trzecie, warto nauczyć dziecko co najmniej 2 numerów telefonu do najbliższych, a na wszelki wypadek zapisać je w widocznym miejscu i dołożyć np. do podręcznych przedmiotów dziecka. Jeśli maluch korzysta z telefonu, kontakty do osób bliskich  można oznaczyć w specjalny sposób. Przykładowo, jeśli jedziesz z dzieckiem a granicę, swój numer możesz poprzedzić przedrostkiem ICE (in case of emergency). Zadbaj także o to, by dziecko wiedziało, do kogo zwrócić się, gdyby straciło Cię z oczu – przedstaw mu kierowcę i pilota podróży. Na koniec – warto zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Woda jest ważniejsza niż przekąska w podróży!

Bezpieczna podróż autokarem to podstawa udanego wyjazdu. Sprawdzony przewoźnik autokarowy zadba o to, by Twoich myśli nie zaprzątały niepotrzebne zmartwienia związane z podróżą. Dlatego gorąco radzimy, aby podczas podróży autokarem pamiętać o naszych 7 podstawowych zasadach. Wszystkim podróżującym życzymy wspaniałego wypoczynku!

Autorem tekstu jest firma przewozowa www.fabisiakprzewozy.pl.

Aquapark, szlaki turystyczne – ale jaki apartament w Zakopanem wybrać?

0

Turystów do Zakopanego przyjeżdża bardzo dużo, dlatego trzeba im zapewnić takie atrakcje, jakie spełnią ich wszystkie oczekiwania. Nie każdy jedzie nad morze żeby się kąpać, dlatego miasto Zakopane doszło do wniosku, że trzeba wybudować Aquapark, bo to na pewno przyniesie spore zyski i tak się właśnie stało. To był strzał w dziesiątkę, bo trzeba wiedzieć o tym, że na południu naszego kraju jest zawsze o wiele bardziej gorąco niż nad morzem. To oznacza, że każdy czy młodszy czy starszy będzie chciał się tam schłodzić. Basen to idealne rozwiązanie dla całych rodzin. Najważniejszą atrakcją jest tutaj pływalnia i basen kryty, który działa przez cały rok. Nie ma znaczenia czy na zewnątrz jest minusowa czy plusowa temperatura to my możemy skorzystać z pływalni. Jej powierzchnia to prawie czterysta metrów kwadratowych. Głębokość nie jest duża, bo dochodzi miejscami do półtora metra. Jest to, zatem basen bezpieczny i mogą się w nim kąpać i dorośli i dzieci. Dla osób, które kochają rekreacje jest dostępny basen o powierzchni prawie trzystu metrów kwadratowych. W basenie zamontowano bicze wodne. Ogromną zaletą jest temperatura wody, która wynosi 30,5 stopnia C. Do wyboru mamy jeszcze między innymi leżaki podwodne. To jednak nie wszystko, bo na zewnątrz znajduje się kolejny basen geotermalny, który ma dokładnie taką samą temperaturę jak wyżej opisany basen. Jego powierzchnia to prawie czterysta metrów kwadratowych. Dla urozmaicenia korzystania z atrakcji postawiono również sześć wanien jacuzzi. Oczywiście znajdują się tutaj zjeżdżalnia w ilości pięciu sztuk. Dla dzieci to mega atrakcja, ale również osoby dorosłe cieszą się, że mogą z nich korzystać. Jedna ze zjeżdżalni ma prawie sto siedemdziesiąt metrów długości i osiąga się w niej prędkość do dwudziestu sześciu kilometrów. Dla mniejszych dzieci przygotowano również brodzik gdzie mogą się bezpiecznie bawić. W każdej chwili można będzie skorzystać z sauny fińskiej czy solankowej. Na ternie można skorzystać z pomocy doświadczonego instruktora nauki pływania. Dla dzieci będzie to bardzo dobre rozwiązanie, które przyniesie niesamowite efekty.

Apartamenty dla rodzin w Zakopanem

Zanim skorzystamy z tych wszystkich dostępnych atrakcji to trzeba będzie zarezerwować sobie nocleg. Najlepszym rozwiązaniem na wyjazdy rodzinne będzie skorzystanie z apartamentów, które znajdują się w okolicy. Takich apartamentów jest naprawdę bardzo dużo, dlatego znajdziemy coś, co jest dopasowane dla nas. Możemy wyszukiwać po lokalizacji względem Aquaparku, ale można również patrzeć na inne atrakcje, jakie znajdują się w okolicy. W Zakopanem jest wiele do zobaczenia, dlatego trzeba wybrać takie miejsce do spania, jakie nam to ułatwi. Ceny apartamentów są naprawdę bardzo niskie, dlatego zachęci to nas do pozostania w tym mieście nieco dłużej. Apartamenty oraz inne noclegi znajdziemy na apartamenty Zakopane goralpoleca.pl. Jeśli się pospieszymy to nie umkną nam żadne najciekawsze oferty, które sprawią, że pobyt w Zakopanem będzie jeszcze przyjemniejszy.

Dlaczego ubezpieczenie turystyczne jest niezbędne?

0

Nieszczęśliwy wypadek czy też choroba mogą przytrafić się wszędzie i każdemu. Dlatego też przebywając na wakacjach, również warto mieć zapewnioną pomoc. Niezależnie od tego, czy wyjeżdża się do polskiego kurortu, czy też na drugi koniec świata, z pewnością przyda się ubezpieczenie turystyczne. Dlaczego warto je posiadać?

Dom dla wyjątkowych ludzi w Beskidzie Niskim

0

Siwejka – miejsce które trzeba pokochać

Pragniemy przedstawić Wam Siwejkę. Dom dla wyjątkowych ludzi położony w Beskidzie Niskim w miejscowości Ropki. Piszemy dla wyjątkowych, ponieważ każdy z nas – Was jest wyjątkowy i każdy na swój sposób inny. Mamy przyjemność gościć pod naszym dachem ludzi niezwykle ciekawych, posiadających niesamowite pasje i wiedzę, życzliwych i nastawionych na budowanie pozytywnych relacji, ludzi otwartych na drugiego człowieka.

Kto wybiera Beskid Niski?

Gościmy w naszym domu wędrowców przemierzających Główny Szlak Beskidzki, górołazów zdobywających odznaki turystyczne W KRĘGU LACKOWEJ czy biegaczy trenujących biegi górskie. Naszymi Gośćmi często są rodziny poszukujące na wypoczynek spokojnego domu, usytuowanego z dala od ruchliwej ulicy, oferującego duży teren wokoło, z atrakcjami dla dzieci. Posiadamy 2,5 ha łąki, plac zabaw z przeplotami, trampoliną i huśtawkami, boisko z bramkami, slackline do ćwiczenia równowagi, a nawet tyrolkę do zjazdu. W pobliżu domu jest miejsce na ognisko przy którym często Goście gromadzą się wieczorami.

W Siwejce przebywają na wypoczynku grzybiarze oddający się swoim pasjom, rowerzyści przemierzający Beskid Niski, pasjonaci kultury i historii tropiący zapomniane wsie łemkowskie, zwiedzający cerkwie i kościoły i odszukujący rozsiane po górach cmentarze z okresu I wojny światowej. Przyjeżdżają też osoby pragnące przez chwilę zatrzymać się w miejscu niezwykle urokliwym nad rzeką Ripka i jeziorkiem, w którym harcują bobry i wreszcie ci, którzy są nastawieni na leniuchowanie.

Kiedy wybrać się w góry na wypoczynek?

Zapraszamy na weekendy wiosną i jesienią oraz na pobyty tygodniowe w czasie wakacji i ferii. Oferujemy w tym czasie atrakcyjne ceny i pobyt w przyjaznej atmosferze. Sprawdź teraz.. Wiosną, wczesnym latem i jesienią odwiedzają nas pary które nie są uwiązane terminem wakacji. Przyjeżdżają na weekendy lub nawet a tygodniowe pobyty czy to osoby bezdzietne czy rodziny z maluchami w wieku przedszkolnym.

Dla kogo nasz dom?

Siwejka i wieś Ropki to miejsce dla tych, którym gwiazdy na niebie z powodzeniem zastępują deptaki miejskie, sklepy i kawiarnie. To miejsce dla tych, u których radio przegrywa konkurencję z szumem drzew i śpiewem ptaktów. Ropki są piękne i choć miejsce to ciągle się zmienia to urzeka najbardziej właśnie język ptaków, szum potoku, rechot żab, krzyk derkacza, czy rykowisko jeleni rozpoczynające się na początku września. Zachęcamy do poznania okolicy naszego domu.

Gdańsk – wyprawa w poszukiwaniu bursztynu

0

Polskie morze kryje wiele tajemnic, a jedną z nich jest skarb w postaci cennego bursztynu. Obecność tego kamienia w regionie Pomorza stało się jednym z jego najbardziej charakterystycznych wyróżników, a najciekawsze miejsca związane z bursztynem znajdują w Gdańsku i jego okolicach. Zarezerwuj apartament w Gdańsku i odkryj szlak bursztynowy.

Nie przegap sezonu na windsurfing 

0

Mamy już czerwiec a to oznacza, że już od kilku dobrych tygodni w Polsce trwa sezon na windsurfing. Amatorów pływania na desce z żaglem nie brakuje, tym bardziej, że pogoda w tym roku jest dla nas wyjątkowo łaskawa.

Czym jest Japan Rail Pass?

0

Japonia jest fantastycznym krajem, który zdecydowanie warto odwiedzić. Niestety, sam wyjazd do tego państwa bywa bardzo skomplikowany, a chcąc się po nim swobodnie poruszać, nieraz trzeba mocno się natrudzić. Aby to sobie w jakiś sposób ułatwić i komfortowo zwiedzać różne zakątki Japonii, warto pomyśleć o skorzystaniu ze specjalnej usługi, jaką jest japan rail pass polska. Na czym więc ona polega i kto powinien się na nią zdecydować?

Usługa Japan Rail Pass pozwala na odkrywanie i zwiedzanie tego zagranicznego państwa przy pomocy transportu kolejowego. Wykupując ją, można zatem przemieszczać się po obcych miejscach różnorodnymi pociągami. Jest to opcja bardzo ekonomiczna, zwłaszcza jeśli inteligentnie się ją zaplanuje. Gdyby bowiem turysta chciał kupować wszystkie bilety oddzielnie, a często korzystałby z transportu kolejowego, zapłaciłby za to znacznie więcej niż w przypadku zainwestowania w specjalny voucher. Wystarczy wykorzystać go nawet tylko dwa czy trzy razy, aby już móc na nim zaoszczędzić. Jr pass Polska jest także rozwiązaniem niezwykle wygodnym, które może uprzyjemnić każdą podróż. Mając bowiem taki bilet wstępu na wszystkie linie, nie trzeba za każdym razem kupować go oddzielnie. Nie trzeba stać w długich kolejkach do kas i ryzykować spóźnieniem się na pociąg, bo można od razu udać się na stację i poczekać na przyjazd odpowiedniego środka transportu. Japan Rail Pass oferowany jest przez sporą ilość firm pracujących w branży turystycznej. Wystarczy zatem sprawdzić ich propozycje kierowane do osób chcących podróżować po Japonii, by świetnie i dokładnie zaplanować cały swój wyjazd.

Oczywiście z tej propozycji, zaprezentowanej na stronie logostour.pl, nie każdy będzie mógł skorzystać. Zrobią to tylko i wyłącznie osoby nieposiadające obywatelstwa japońskiego. Warunkiem pozwalającym na skorzystanie z vouchera jest także potwierdzenie, że chce się odwiedzić Japonię jedynie w celach turystycznych. W innym wypadku nie można zakupić tego specjalnego biletu.

Nie daj się alergii w majówkę! Jak zapobiec objawom alergii na wyjeździe?

Jeśli Ty lub któryś z Twoich bliskich jest alergikiem z pewnością wiesz, że planując wyjazd musisz wziąć pod uwagę nieco więcej czynników niż inni… Poza starannym uzupełnieniem apteczki, której zawartość powinna być uniwersalna i przemyślana, powinieneś wziąć pod uwagę kierunek wyjazdu, uwzględniając roślinność występującą w danym regionie. Maj to miesiąc, w którym wiosna wybucha z całych sił, racząc nas nie tylko nowymi zapachami i widokami, ale niestety również alergenami…

Rower trekkingowy czy górski – dopasuj jednoślad do trasy

Choć dla początkujących i okazjonalnych rowerzystów wybór odpowiedniego rodzaju jednośladu może wydawać się zupełnie nieistotny, ci którzy chcą wykorzystać pełen potencjał swojego roweru to właśnie na tym skupiają swoją uwagę. To, której marki rower wybierzemy i jak duży budżet na niego przeznaczymy jest oczywiście niezwykle istotne pod względem wytrzymałości i jakości roweru, jednak nawet ten najdroższy, którego nie dopasujemy odpowiednio do trasy będzie zachowywał się po prostu kiepsko. Jak jednak ocenić, który rower będzie lepszy dla naszych potrzeb? W końcu nie każdy wybiera wyłącznie trasy górskie lub miejskie. W jakim wypadku sprawdzi się bardziej wymagający MTB lub uniwersalny rower trekkingowy?

Określamy cel podróży

Przed zakupem roweru trzeba postawić sobie podstawowe pytanie: jak i gdzie będę jeździć? Wielbicielom przygód, zapierającej dech w piersiach przyrody, niezwykłych górskich widoków, wyboistych tras leśnych i pełnych adrenaliny zjazdów poleca się przede wszystkim rowery MTB. To one, skonstruowane specjalnie tak, by zapewniać bezpieczeństwo i amortyzację na wyboistych trasach okażą się tu najwygodniejsze. Ci, którzy częściej stawiają na jazdę turystyczną, wybierając dłuższe wyprawy po drogach asfaltowych i polnych ścieżkach, połączone ze zwiedzaniem i piknikowymi postojami skorzystają zdecydowanie więcej wybierając rower trekkingowy, często zwany także rowerem turystycznym.

Choć do niedawna to rowery górskie były uważane za największą i najbardziej uniwersalną grupę rowerów, dziś marki rowerowe stawiają na znacznie bardziej rozbudowane linie produktowe proponując modele, które faktycznie sprawdzą się w różnych sytuacjach. Era jednego roweru do wszystkiego jest już dawno za nami – dziś, śladem profesjonalnych kolarzy, stawiamy na rowery wyspecjalizowane.

Od górala do trekkingu

Porównanie roweru górskiego i roweru trekkingowego nie jest zbyt skomplikowane – choć kiedyś to rowery MTB stanowiły podstawę wyposażenia większości amatorskich rowerzystów, dziś ich miejsce zajęły nieco inaczej zbudowane rowery trekkingowe. Ich podstawową zaletą, dzięki której jednoślady te nadają się do jazdy na dłuższych trasach, jest dodatkowe wyposażenie, którego nowoczesnym „góralom” zwyczajnie brak. Dzwonek, błotniki, bagażnik, oświetlenie, podnóżek, osłona na łańcuch, czy  pompka nie mają właściwie prawa bytu w przeznaczonym do wyczynowej jazdy rowerze MTB – nie ma tam na nie zwyczajnie miejsca. Tak wyposażonym rowerem trekkingowym zdecydowanie łatwiej i bezpieczniej jest poruszać się po drogach publicznych, nie wspominając już o komforcie jazdy, który jest tu nieporównywalnie wyższy dzięki innej geometrii ramy – umożliwiającej jazdę sportowo-rekreacyjną, a nie wyłącznie sportową.

Dla kogo rower trekkingowy?

Amatorom spokojniejszej jazdy, którzy niekoniecznie chcą pracować głównie nad swoją kondycją, proponuje się przede wszystkim rowery trekkingowe, które są swoistym połączeniem rowerów górskich i miejskich.  Rowery turystyczne, nazywane przez specjalistów trekkingowymi to przede wszystkim szansa na wygodne podróżowanie zarówno na krótkich, jak i dłuższych trasach. Rower tego typu posiada przerzutki, hamulce i nierzadko amortyzatory porównywalne jakościowo z pojazdami MTB, jednak jego zaletą ponad „góralem” są niewątpliwie większe koła, szersze siodełko, wygodna kierownica i możliwość zachowania wyprostowanej pozycji, która ma ogromne znaczenie podczas długich przejażdżek.

Paniom pragnącym zaznać przyjemności z jazdy trekkingowej proponujemy nowy model Vermont Eaton, który na trasie zachowuje się tak dobrze, jak wygląda. Estetyczny i komfortowy, trekking marki Vermont jest dobrą inwestycją na wiele lat przyjemnej jazdy.

Dla panów wybraliśmy natomiast model Cube Touring, który dzięki prostej kierownicy i szerokiemu siodełku nie spowodują bólu pleców i zmęczenia nawet po kilkudziesięciu kilometrach trasy.

Dla kogo rower górski?

Nowoczesne modele rowerów górskich to już prawdziwie specjalistyczne jednoślady pozwalające na wygodną jazdę po trudnym, wyboistym, górskim terenie. Producenci pozbawiają ich dziś wszystkiego, co  nie ma bezpośredniego wpływu na jazdę, a mogłoby wpływać na bezpieczeństwo czy osiąganą prędkość. Nie uświadczymy tu więc bagażników, błotników czy dodatkowych świateł. Atutami większości rowerów MTB jest więc lekkość ramy (którą tu wykonuje się zwykle z lekkiego aluminium lub karbonu), większa niż w przypadku innych rowerów zwrotność oraz niezwykle wysoka wytrzymałość uzyskana przez zastosowanie odpowiednich komponentów i profesjonalnych amortyzatorów.

Cube Access WS EAZ to jeden z ciekawszych przykładów kategorii nowoczesnych rowerów górskich. Przeznaczony dla stylowych kobiet kochających adrenalinę rower jest połączeniem komfortu jazdy i pewnych komponentów, dzięki którym jazda po twardych i wyboistych szlakach nie powinna sprawić nikomu najmniejszego problemu.

Panom proponujemy równie wytrzymały model Giant ATX 2 27,5″, który nada drapieżnego charakteru każdej wyprawie górskiej. Podobnie jak większość MTB został wyposażony w pośrednie koła 27,5” które gwarantują lepszą przyczepność i prędkość jazdy. Uzupełniony o wytrzymały widelec z amortyzatorem o skoku 100 mm doskonale sprawdzi się nawet w najtrudniejszym terenie leśnym.

Wygodnie i bezpiecznie ze sprzętem

0

Obecnie podróżujemy coraz więcej. Nowym standardem jest zabieranie ze sobą sprzętu elektronicznego w podróż. Telefon jest już niewystarczający. Większość z nas podróżuje zarówno prywatnie, jak i biznesowo ze swoim laptopem, w którym znajduje się całe nasze wirtualne i zawodowe życie.

Sprzęt pod odpowiednią ochroną

Lecąc samolotem możemy skusić się na umieszczenie laptopa w bagażu głównym, który trafi do luku. Jednak w wielu przypadkach bagaże są dość brutalnie traktowane na lotniskach. W efekcie sprzęt może się łatwo obić mimo zabezpieczenia, a jego wyjęcie na miejscu przyniesie raczej frustrację niż efektywną pracą.

Jadąc w delegację laptop jest niezbędny. Latamy najczęściej, jednak podróż samochodem lub pociągiem również może być niebezpieczna dla sprzętu. Chodzi przecież nie tylko o bezpieczeństwo, ale również o wygodę podczas podróży. Jednym z priorytetowych zakupów dla posiadaczy laptopa, którzy wiedzą, że będą oni bardziej mobilni, a sam sprzęt spędzi sporo czasu nie tylko na domowym biurku jest plecak na laptopa. Placek na laptopa w odróżnieniu od standardowej torby daje nam więcej swobody. Można w nim umieścić bez większych problemów wszystkie kable oraz dodatkowe sprzęty jak np. dyski zewnętrzne, słuchawki, zapasową kamerę i wiele innych. Niewątpliwą zaletą jest to, że wypakowany plecak na laptopa nie będzie gabarytowo przypominał nieporęcznej cegły. Torby na laptopy nie zawsze dają taką możliwość. Są one projektowane z myślą o mniejszym obłożeniu – w efekcie zabranie torby z laptopem na pokład samolotu jest w większości przypadków nieporęczne (dalej trzeba uważać żeby nieopatrznie nie stuknąć sprzętem i go nie uszkodzić).

Plecak lepszym rozwiązaniem

Plecak na laptopa daje znacznie więcej możliwości. Jeśli nie mamy dużo dodatkowego sprzętu do laptopa to sam plecak może z powodzeniem służyć jako mały bagaż podręczny do samolotu czy pociągu. Drugą sprawą jest to, że sprzęt mamy zawsze pod ręką. Oferowane w sklepach zarówno stacjonarnych, jak i sieciowych warianty wyposażone są w mnóstwo ergonomicznych przegródek, które dają więcej wygody oraz (co najważniejsze) pełną świadomość, że sprzętowi nic nie grozi. Plecak na laptopa nie będzie dużym wydatkiem. Przed okresem letnim sklepy wprowadzają liczne promocje na swoje produkty – producenci zdają sobie doskonale sprawę, że jest to najlepszy moment na sprzedaż tego rodzaju sprzętu. W lato wielu z nas będzie wyjeżdżać zarówno w delegacje jak i na zasłużone urlopy. Zabranie ze sobą laptopa jest musowe dla pozostania w dobrej łączności ze światem – w końcu nie wszystko da się zrobić wygodnie z poziomu telefonu.

Zobacz też