Przywitaj lato w Międzyzdrojach

0
Przywitaj lato w Międzyzdrojach

Wakacje nad polskim morzem nie cieszą się coraz mniejszym powodzenie. Jednak nadal są zwolennicy naszego pięknego Bałtyku. Nic dziwnego – w końcu nasze morze ma niepowtarzalny urok. Nawet, gdy pogoda zawiedzie, to wraca się z nad niego pełnym energii oraz dobrym humorem. Jednym z miejsc, do których warto się wybrać są Międzyzdroje – ukochana miejscowość polskich gwiazd. Dlaczego warto się tam wybrać?

Kultura na najwyższym poziomie

Międzyzdroje słynną z bogatej oferty kulturalnej. To miejsce, w którym każdego roku odbywa się wiele imprez. Najważniejszą z nich jest oczywiście Festiwal Gwiazd – to właśnie w tym czasie możemy spotkać w tej miejscowości mnóstwo osób znanych nam z telewizji oraz ekranu kin. Jest to najbardziej znana impreza odbywająca się w Międzyzdrojach, ale niejedyna. W lecie odbywa się tam też Muzyczne Lato, Gala Boksu Zawodowego, a także inne wydarzenia sportowe oraz muzyczne. To wszystko sprawia, że w trakcie pobytu nie będziemy się nudzić. Jeśli zależy nam na noclegu w dobrych warunkach, powinniśmy pomyśleć o https://www.baltichome.pl/miedzyzdroje , żeby móc odpocząć po dniu pełnym wrażeń.

Pozostałe atrakcje w Międzyzdrojach

Oferta kulturalna to niewątpliwa zaleta Międzyzdrojów, ale niejedyna. W miejscowości znajdziemy też wiele interesujących obiektów dla turystów. Najbardziej charakterystycznym jest Promenada Gwiazd wzorowana na hollywoodzkim Bulwarze oraz Alei Gwiazd znajdującej się w Cannes. Miejsce powstało w 1996 roku i od tego czasu wiele wybitnych osób odcisnęło swoją dłoń. Kolejne ciekawe atrakcje związane z gwiazdami to gabinet figur woskowych oraz kino „Eva”. Międzyzdroje niewątpliwie kojarzą nam się ze światem filmu i telewizji. Jednak mają zdecydowanie więcej ciekawych miejsc. Przede wszystkim słynne molo o długości 395 metrów, które również ma status przystani morskiej – a z niej odpływają statki do Świnoujścia i niemieckich portów a także są organizowane rejsy po Morzu Bałtyckim. Następna atrakcja to punkty widokowe, z których podziwiać niesamowite miejsca. W czasie pobytu w Międzyzdrojach warto też zajrzeć kościoła św. Pawła Apostoła oraz kaplicy Stella Matutina.

Natura zapierająca dech w piersi

Międzyzdroje to również ciekawe środowisko przyrodnicze. Największym atutem jest oczywiście morze. Jednak, gdy znudzi nam się plażowanie na pewno nie będziemy narzekać na obecność atrakcji przyrodniczych. Zdecydowanie warto zobaczyć obiekty Wolińskiego Parku Narodowego, czyli Zagroda Pokazowa Żubrów oraz Muzeum Przyrodnicze, w którym spotkamy żywe bieliki. W dodatku możemy wybrać się na spacer jednym ze szlaków turystycznych lub przejechać się rowerem jednym z dwóch szlaków rowerowych. Nie zapominajmy też o licznych pomnikach przyrody, z których mniej więcej połowa znajduje się przy ulicy Gryfa Pomorskiego.

Jak wybrać najlepszą karimatę turystyczną?

0
Jak wybrać najlepszą karimatę turystyczną?

Wyjazdy turystyczne stają się coraz popularniejsze. Większość z nas decyduje się na nocleg w hotelu lub pensjonacie. Jednak jest duża grupa ludzi, którzy decydują się na bardziej aktywną formę turystyki. Jeżeli zamierzamy spać w namiocie, to nie obejdziemy się bez karimaty. Niestety początkujący turysta może mieć problem z wyborem odpowiedniej. Dlatego przygotowaliśmy mały poradnik, który będzie małą wskazówką.

Czym właściwie jest karimata turystyczna?

Zacznijmy jednak od wyjaśnienia, czym tak właściwie jest karimata turystyczna. To nic innego, jak odpowiednio uformowana pianka PU (poliuretanowa), PE (polietynowa) lub EVA, a jej zadaniem jest zapewnieni właściwej izolacji podłoża. Poszczególne rodzaje karimat mogą się różnić między sobą nie tylko rodzajem zastosowanej pianki, ale też jej grubością oraz konstrukcją. Wykonuje się je z jednej, dwóch lub trzech warstw, a grubość tych najczęściej spotykanych waha się między 5 a 20 mm. Do wyboru mamy nie tylko karimaty zwijane, ale też składane. To wszystko sprawia, że każdy z nas bez problemu znajdzie model idealny dla siebie.

Na co zwracać uwagę przy wyborze karimaty?

Zanim przejdziemy do zakupu karimaty turystycznej, powinniśmy się dokładnie zastanowić nad swoimi potrzebami. Jeżeli je dokładnie określimy, łatwiej będzie nam wybrać model, który idealnie sprawdzi się w naszym przypadku. Najważniejsza jest grubość karimaty, to od niej zależy, jakie właściwości będzie się ona charakteryzować. Cienka karimata będzie bardzo lekka i jej noszenie nie sprawi nam większych trudności, ale komfort spania na niej nie należy do najwyższych. Z kolei grubsze modele zapewniają doskonałą izolację i spokojniejszy sen. Niestety są one ciężkie i noszenie ich może sprawiać problemy. Na rynku dostępne są również karimaty wzmocnione dodatkową folią aluminiową. Jej zadaniem jest odbijanie ciepła, co zapewnia dodatkowy komfort termiczny, a poza tym zwiększa jej wytrzymałość. Bez względu na to, jaki rodzaj karimaty zdecydujemy się kupić, warto zajrzeć na https://kronos-shop.pl/pol_m_TURYSTYKA-I-REKREACJA_TURYSTYKA_Karimaty-Maty-321.html. Znajdziemy tam wiele modeli, z których z pewnością każdy z nas wybierze coś dla siebie.

Jakie są zalety karimat?

Obecnie na rynku karimaty mają ogromną konkurencję, ale to ona cieszy się ogromną popularnością. Dlaczego tak się dzieje? Co sprawia, że karimata pozostawia konkurencję daleko w tyle? Wszystko dlatego, że mają one wiele zalet. Najważniejsza z nich to niska waga, więc bez problemu możemy ją nosić wszędzie ze sobą bez żadnego obciążenia. Kolejną ważną zaletą jest odporność na uszkodzenia, co sprawia, że sprawdzi się ona w każdych warunkach. Karimaty też łatwo się czyści i rozkłada, a to sprzyja komfortowi ich użytkowania. Nie zapominajmy też o niskiej cenie, więc może na nią sobie pozwolić każdy z nas. To wszystko sprawia, że karimata to doskonałe i wygodne rozwiązanie, które idealnie nadaje się na nocowanie pod namiotem.

Auschwitz tours

0
Auschwitz tours

Każdy turysta będąc w Krakowie, powinien zarezerwować sobie jeden dzień na wycieczkę do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. W mieście jest kilka miejsc, które oferują jednodniowe, zorganizowane wyjazdy wraz z przewodnikiem – pilotem.

Ceny wahają się od 100 do 200zl w zależności od tego, czy jedzie osoba dorosła, dziecko, czy uczeń./student. Organizatorzy zapewniają odbiór z dowolnego miejsca, nawet z miejsca tymczasowego pobytu, a także przejazd wygodnym oraz klimatyzowanym busem. W cenie zawarty jest również bilet wstępu na teren muzeum.

Auschwitz Birkenau krakow

(Auschwitz tours) to z pewnością dobre, godne polecenia rozwiązanie. Jest to wycieczka regularna, a zwiedzanie odbywa się w grupie, choć na życzenie klienta może być zorganizowana jako wycieczka indywidualna.

Chociaż nie ma zakazu wstępu dla dzieci młodszych, pracownicy muzeum nie zalecają zwiedzania dzieciom poniżej 14 roku życia. Należy pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa każdy uczestnik wycieczki zobowiązany jest do przejścia kontroli zarówno osobistej, jak i kontroli bagażu.

Jeśli bagaż przekracza wymiary 30 x 20 x 10 cm, należy to zgłosić przed rozpoczęciem zwiedzania. Ponieważ muzeum jest miejscem szczególnym, uczestnicy proszeni są o odpowiednie zachowanie oraz stosowny ubiór. Każde zwiedzanie odbywa się w towarzystwie oficjalnego, muzealnego przewodnika.

Auschwitz Krakow

Należy pamiętać, że zwiedzanie odbywa się przez większość czasu na terenie otwartym, który podczas deszczu może stać się błotnisty, dlatego należy nałożyć odpowiednie obuwie i posiadać kurtki przeciwdeszczowe. Z kolei w upalne dni letnie konieczna jest ochrona przed promieniowaniem słonecznym.

Dozwolone jest wykonywanie zdjęć oraz filmowanie do celów prywatnych, bez użycia lampy błyskowej i statywów. Jedynym miejscem, gdzie nie wolno robić zdjęć, ani filmować jest blok nr 4 oraz podziemia bloku nr 11. Uwiecznianie muzeum dla celów komercyjnych lub w miejscach niedozwolonych wymaga zgody dyrektora Muzeum. Orientacyjny czas zwiedzania to 3 godziny, przy czym 2 godziny będą poświęcone na pierwszą część Muzeum, zaś kolejna godzina na pobyt w Brzezince.

Auschwitz-Birkenau Tour

(Auschwitz tours) organizowane są zarówno dla obywateli Polski, jak również dla obcokrajowców. Muzeum jest gotowe do oprowadzania turystów mówiących w różnych językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim oraz włoskim, przy czym zwiedzanie z przewodnikiem władającym językiem angielskim odbywa się kilka razy dzień, w przypadku pozostałych języków tylko raz dziennie.

Oświęcim położony jest 65 km na zachód od Krakowa. Tu w 1940 roku został założony niemiecki obóz koncentracyjny, który stał się miejscem zagłady około 1,5 miliona ludzi z wielu krajów. W latach 1942-1944 Auschwitz było największym nazistowskim ośrodkiem zagłady Żydów, pochodzących  z terenów okupowanych przez Niemców, a także ich sprzymierzeńców.

W miarę rozbudowy w skład kompleksu weszły Auschwitz I (Oświęcim), Auschwitz II – Birkenau  (Brzezinka) oraz Auschwitz III Monowitz (Monowice). Auschwitz I to głównie miejsce pracy przymusowej, a także centrum zarządzania całego kompleksu. Brzezinka była początkowo obozem koncentracyjnym, aby później przekształcić się w miejsce eksterminacji, w którym umieszczono komory gazowe oraz krematoria.

Wycieczki Auschwitz tours

Monowice były obozem pracy przymusowej w zakładach Buna-Werke koncernu IG Farben. Kompleks jest symbolem Holocaustu i określany jest także mianem „Fabryki śmierci”. Miejsce to zostało przekształcone w muzeum w 1947 roku, a w 1979 roku zostało (jako jedyny obóz na świecie) wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. (Auschwitz tours) to wyjątkowo przygnębiająca wycieczka, która zapada w pamięci każdego turysty.

Urlop na Bałkanach – atrakcyjne wycieczki do Czarnogóry

0
Urlop na Bałkanach - atrakcyjne wycieczki do Czarnogóry

Czarnogóra to europejskie Państwo, które powstało po rozpadzie dwóch innych państw. Jej usytuowanie jest na tyle atrakcyjne, że przyciąga turystów, którzy chcą doświadczyć wspaniałych widoków oraz przeżyć cudowny urlop. Mimo, że Czarnogóra leży u brzegu Morza Adriatyckiego, to dotychczas uchodziła za kraj nieodkryty pod względem turystycznym. Niewielu europejczyków doceniało jej wartość. Niesłusznie, ponieważ jako atrakcja turystyczna Czarnogóra ma wiele do zaoferowania.

Zwiedzanie Czarnogóry okiem turysty

Aby móc zobaczyć ciekawe miejsca warto wybrać się na wycieczkę do Czarnogóry. Warto spędzić czas nie tylko leżąc na plaży, ale i aktywnie podczas różnego rodzaju wycieczek zorganizowanych podczas wyjazdu. Aby udać się do Czarnogóry warto zasięgnąć informacji na temat kto i w jakich terminach organizuje tego typu wycieczki. Będąc w Czarnogórze obowiązkowym punktem jest Zatoka Kotorska, która leży nad malowniczą miejscowością Kotor. Miejsce to wyróżnia się malowniczymi pasmami górskimi a linia brzegowa ma aż 30 kilometrów. Liczne wysepki z uroczymi kościołami i klasztorami zrobią wrażenie na nie jednym turyście utrwalając piękne widoki w pamięci. Wybierając się w te rejony nie należy zapominać o aparacie fotograficznym, który jest podstawą tejże wyprawy. Widoki zapierają dech w piersiach a miejsc do zwiedzania i licznych spacerów nie brakuje. Patrząc z perspektywy turysty najlepszym rozwiązaniem jest pobyt w Czarnogórze w mieście położonym nad morzem, jak chociażby Ulcinj. Jest to idealna baza wypadowa we wszystkie ciekawe miejsca, które powinny zostać uwzględnione w programie wycieczki.

Miejsca, które warto zobaczyć

Do tej grupy należy przede wszystkim wspomniana Zatoka Kotorska, która robi ogromne wrażenie czarując licznymi pejzażami i malowniczymi widokami. Atrakcją z której warto skorzystać podczas wycieczki jest spływ łodziami Tarą, Żabljak. Dostarczy ona niemałej zabawy każdemu śmiałkowi, który odważy się wsiąść na pokład a jest on przeznaczony dla każdego bez ograniczeń. Niemniej jednak, aby móc docenić Czarnogórę i jej atrakcyjność, należy zaznać różnorodności. Dlatego właśnie warto oprócz spływem łodzią, zobaczyć zarówno Starożytne miasto Stary Bar jak i skosztować bałkańskich przysmaków, którymi są nie tylko owoce, ale i lokalne trunki, które urozmaicą niejeden wieczór spędzony na malowniczych Bałkanach.

Walizka do samolotu – na jaki model warto postawić?

Walizka do samolotu - na jaki model warto postawić?

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety bardzo skrupulatnie pakują się w podróż samolotem. Gdy mamy ograniczenie, co do wielkości walizki i jej wagi – trudniej nam spakować wszystkie niezbędne rzeczy. Jeżeli jeszcze nie masz idealnego modelu- najwyższy czas to zmienić. Wakacje zbliżają się wielkimi krokami.

Jak zaplanować ferie z dzieckiem w Poznaniu?

0
Jak zaplanować ferie z dzieckiem w Poznaniu?

W czasie ferii zimowych warto spędzić więcej czasu ze swoją pociechą. Zastanawiasz się, czy zabrać swoje dziecko do stolicy Wielkopolski, ale nie wiesz, jakie atrakcje mogę przypaść mu do gustu? Nie martw się! Przedstawiamy najbardziej atrakcyjne miejsca w tym mieście, idealne na ferie w Poznaniu, a także na krótkie, weekendowe wyjazdy całą rodziną.

Jaki sprzęt do pływania w wodach otwartych?

0
Jaki sprzęt do pływania w wodach otwartych?

Choć większości z nas typowy trening pływacki kojarzy się z basenem, to jednak wiele osób przygotowujących się do triathlonu, gdy warunki są ku temu sprzyjające, chętnie trenuje również w wodach otwartych.

Przykładem wód otwartych są jeziora, różnego rodzaju zalewy, a także rzeki i morza. Trening w takich warunkach wiąże się jednak z większym ryzykiem, w związku z czym pływak zwykle wyposażony jest w odpowiedniej jakości sprzęt pływacki i asekuracyjny. Doskonałym przykładem takiego zabezpieczenia są specjalne bojki dla pływaków. Trenując w otwartych akwenach wodnych, pływacy korzystają również z pianek i okularków pływackich.

Asekuracja podstawą bezpieczeństwa!

Wypływając na otwarte morze, pływając w jeziorze lub rzece, w sposób szczególny należy dbać o własne bezpieczeństwo. Bolesny skurcz, nagła utrata sił lub gwałtowna zmiana pogody może stanowić potencjalne niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia pływaka. Dlatego każda odpowiedzialna osoba, która przygotowuje się do zawodów pływackich, trenując na wodach otartych, zawsze zabiera ze sobą asekuracyjną bojkę pływacką. Tego typu sprzęt to prosta, sprawdzona i niezawodna w działaniu konstrukcja, która niejednej osobie uratowała życie. Warto nadmienić, że klasyczne bojki dla pływaków to narzędzia powszechnie wykorzystywane przez ratowników. Dzięki bojce pływackiej w sytuacji zagrożenia można przez dłuższy czas utrzymać się na powierzchni wody. Poza tym nowoczesne wersje tego typu sprzętu wyposażone są w suchą komorę, w której można schować telefon, dokumenty, portfel, klucze i wiele innych, drobnych przedmiotów osobistych, z jakimi nie chcemy się nigdy rozstawać.

Dodatkowe akcesoria pływackie

Asekuracyjna bojka dla pływaków to ważny, ale nie jedyny element wyposażenia, który może mieć wpływ na bezpieczeństwo i komfort podczas treningu pływackiego realizowanego na wodach otwartych. Dodatkowym osprzętem, jaki może przydać się podczas dłuższych wypraw pływackich, są specjalistyczne pianki wykonane z neoprenu. To materiał o wyjątkowych właściwościach izolacyjnych, wykorzystywany m.in. do produkcji skafandrów dla płetwonurków czy strojów dla surferów. Ważnym elementem wyposażenia pływaka trenującego na wodach otwartych są również klasyczne okularki pływackie. Dzięki nim woda nie podrażnia oczu pływaka, przez co długie treningi pływackie stają się dla niego bardziej komfortowe.

Trening na otwartych wodach to domena osób przygotowujących się do triathlonu. Jeśli zamierzasz wziąć udział w tego typu zawodach i chcesz zacząć pływać w jeziorze lub morzu, bojki dla pływaków są pierwszą kategorią sprzętu pływackiego, w jaki warto się zaopatrzyć.

Hostel w Krakowie? Jak wybrać najlepszy?

0
Hostel w Krakowie? Jak wybrać najlepszy?

Kraków to magiczne miasto położone w południowej części Polski. Jest jej dawną stolicą i siedzibą wielu ważny urzędów. Z przekonaniem można powiedzieć, że jest stolicą polskich zabytków. Miejsce to cieszy się wciąż rosnącą popularnością zarówno wśród Polaków, jak i obcokrajowców. Każdy kto odwiedził to niesamowite miejsce jeden raz, zawsze do niego powraca. W 2018 roku Kraków odwiedziło aż kilkanaście milionów turystów ze wszystkich zakątków świata. Jak wybrać najlepsze miejsce noclegowe aby w pełni odpowiadało naszym potrzebom? Większość turystów szuka zarówno bliskości Starego Miasta oraz przytulnego klimatu. To połączenie, które jest naprawdę trudno znaleźć. Ale nie jest to niemożliwe. Hostel Kraków Draggo to obiekt położony w najlepszym z możliwych miejsc – między Wawelem a rynkiem głównym. Hostel cieszy się ogromną popularnością nie tylko ze względu na swoją doskonałą lokalizację, ale również dzięki klimatycznym wnętrzom, strefom przeznaczonym dla gości, pysznym jedzeniu oraz obsłudze na najwyższym poziomie.

Szczyrk – atrakcje i skoki narciarskie

0
Noclegi w Szczyrku

Jeśli ktoś chce się wyrwać z wielkiego miasta na przygodę, a w dodatku jestem fanem skoków narciarskich – warto rozważyć wyjazd do Szczyrku, zwłaszcza zimą. Szczyrk jest miastem turystyczno-wypoczynkowym, leżącym w południowej części Polski, w województwie śląskim, powiecie bielskim. Miasto jest położone na wysokości pomiędzy 470 a 1257 m n.p.m., dzięki czemu miejscowość posiada charakter górzysty.

Dla fanów pieszych wycieczek, czy wypraw górskich, w Szczyrku znajduje się wiele szlaków turystycznych, które przechodzą przez szczyty, ale także Szczyrk jest bogaty w stacje narciarskie. Warto nadmienić fakt, że podczas IX Zimowego Europejskiego Festiwalu Młodzieży „Śląsk-Beskidy 2009” odbywały się zawody w skokach narciarskich, kombinacji norweskiej, biegach narciarskich, narciarstwie alpejskim i snowboardzie właśnie w Szczyrku. Na terenie miasta znajdziemy sporą ilość ośrodków wypoczynkowych, hoteli, apartamentów, kwater prywatnych, zwłaszcza niedaleko ośrodków, kompleksów narciarskich.

Kwatery prywatne w Szczyrku oferują zazwyczaj darmowe wi-fi, bezpłatny parking, wygodne pokoje, estetycznie urządzone pokoje z łazienkami. Ponadto część pokoi zawiera również balkon, czy taras. Nie braknie także telewizji, radia, wyposażonej kuchni oraz indywidualne, zamykane szafki w każdym pokoju, a nawet miejsce do przechowywania rowerów. A to wszystko za przyzwoitą ceną.
Jednak dla osób, które chcą zaoszczędzić znaczną część pieniędzy oraz nie potrzebują luksusów, warto wziąć za opcję tanie hotele w Szczyrku. Najtańszy hotel oferuje tylko około 20 złotych od osoby, przy czym nie jest to obskurny hotel, lecz mały domek wypoczynkowy dla minimum dwóch osób, dlatego warto wybrać się ze znajomymi.

W domkach mamy do dyspozycji aneks kuchenny, czy bezprzewodowy internet (Wi-Fi). Na terenie obiektu za to mamy skorzystać bezpłatnego parkingu, a także ogród z możliwością do grillowania. Przeważnie w pobliżu znajdują się wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, czy nawet sama skocznia. Szczyrk jest spokojnym miejscem, do którego warto zajrzeć dla rozrywki, czy wypoczynku, zwłaszcza że noclegi w Szczyrku można znaleźć z przyzwoitymi cenami, adekwatnymi do warunków, jakie oferują.

Jak znaleźć tani noclegi w Szczyrku? Sprawdź portal Meteor-turystyka.pl

Mobilny przewodnik po Krakowie dla osób z niepełnosprawnościami

0
Mobilny przewodnik po Krakowie dla osób z niepełnosprawnościami

Temat dostępności turystyki dla osób z niepełnosprawnościami poruszany jest przez wiele jednostek samorządowych i organizacji, ważne jest także, aby potrzeby i problemy dostrzegane były przez władze wyższego szczebla – sygnał i wzór idący z góry jest najlepszym sposobem na to, aby z zagadnieniami dotrzeć jak najgłębiej. Zwraca się między innymi uwagę na to, aby rozwiązywać kwestie informacyjne: niewiele jest miejsc, w których osoba z niepełnosprawnością może uzyskać kompleksowe wskazówki na temat dostępności konkretnych obiektów i udogodnień.

Zobacz też