Auschwitz tours

Każdy turysta będąc w Krakowie, powinien zarezerwować sobie jeden dzień na wycieczkę do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. W mieście jest kilka miejsc, które oferują jednodniowe, zorganizowane wyjazdy wraz z przewodnikiem – pilotem.

Ceny wahają się od 100 do 200zl w zależności od tego, czy jedzie osoba dorosła, dziecko, czy uczeń./student. Organizatorzy zapewniają odbiór z dowolnego miejsca, nawet z miejsca tymczasowego pobytu, a także przejazd wygodnym oraz klimatyzowanym busem. W cenie zawarty jest również bilet wstępu na teren muzeum.

Auschwitz Birkenau krakow

(Auschwitz tours) to z pewnością dobre, godne polecenia rozwiązanie. Jest to wycieczka regularna, a zwiedzanie odbywa się w grupie, choć na życzenie klienta może być zorganizowana jako wycieczka indywidualna.

Chociaż nie ma zakazu wstępu dla dzieci młodszych, pracownicy muzeum nie zalecają zwiedzania dzieciom poniżej 14 roku życia. Należy pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa każdy uczestnik wycieczki zobowiązany jest do przejścia kontroli zarówno osobistej, jak i kontroli bagażu.

Jeśli bagaż przekracza wymiary 30 x 20 x 10 cm, należy to zgłosić przed rozpoczęciem zwiedzania. Ponieważ muzeum jest miejscem szczególnym, uczestnicy proszeni są o odpowiednie zachowanie oraz stosowny ubiór. Każde zwiedzanie odbywa się w towarzystwie oficjalnego, muzealnego przewodnika.

Auschwitz Krakow

Należy pamiętać, że zwiedzanie odbywa się przez większość czasu na terenie otwartym, który podczas deszczu może stać się błotnisty, dlatego należy nałożyć odpowiednie obuwie i posiadać kurtki przeciwdeszczowe. Z kolei w upalne dni letnie konieczna jest ochrona przed promieniowaniem słonecznym.

Dozwolone jest wykonywanie zdjęć oraz filmowanie do celów prywatnych, bez użycia lampy błyskowej i statywów. Jedynym miejscem, gdzie nie wolno robić zdjęć, ani filmować jest blok nr 4 oraz podziemia bloku nr 11. Uwiecznianie muzeum dla celów komercyjnych lub w miejscach niedozwolonych wymaga zgody dyrektora Muzeum. Orientacyjny czas zwiedzania to 3 godziny, przy czym 2 godziny będą poświęcone na pierwszą część Muzeum, zaś kolejna godzina na pobyt w Brzezince.

Auschwitz-Birkenau Tour

(Auschwitz tours) organizowane są zarówno dla obywateli Polski, jak również dla obcokrajowców. Muzeum jest gotowe do oprowadzania turystów mówiących w różnych językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim oraz włoskim, przy czym zwiedzanie z przewodnikiem władającym językiem angielskim odbywa się kilka razy dzień, w przypadku pozostałych języków tylko raz dziennie.

Oświęcim położony jest 65 km na zachód od Krakowa. Tu w 1940 roku został założony niemiecki obóz koncentracyjny, który stał się miejscem zagłady około 1,5 miliona ludzi z wielu krajów. W latach 1942-1944 Auschwitz było największym nazistowskim ośrodkiem zagłady Żydów, pochodzących  z terenów okupowanych przez Niemców, a także ich sprzymierzeńców.

W miarę rozbudowy w skład kompleksu weszły Auschwitz I (Oświęcim), Auschwitz II – Birkenau  (Brzezinka) oraz Auschwitz III Monowitz (Monowice). Auschwitz I to głównie miejsce pracy przymusowej, a także centrum zarządzania całego kompleksu. Brzezinka była początkowo obozem koncentracyjnym, aby później przekształcić się w miejsce eksterminacji, w którym umieszczono komory gazowe oraz krematoria.

Wycieczki Auschwitz tours

Monowice były obozem pracy przymusowej w zakładach Buna-Werke koncernu IG Farben. Kompleks jest symbolem Holocaustu i określany jest także mianem „Fabryki śmierci”. Miejsce to zostało przekształcone w muzeum w 1947 roku, a w 1979 roku zostało (jako jedyny obóz na świecie) wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. (Auschwitz tours) to wyjątkowo przygnębiająca wycieczka, która zapada w pamięci każdego turysty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here