podwodny świat

Podwodny świat mórz i oceanów od wieków był miejscem fascynującym dla archeologów, którzy mogli tam odnaleźć zalążek historii świata i ludzkości w postaci nieznanych gatunków natury czy nie do końca udanych wypraw odważnych odkrywców nowych lądów na Ziemi.

Obecnie w wielu miejscach pod wodą oceanów znajdują się imponujące wodne jaskinie, tworzone przez lata przez naturę, które są miejscem zamieszkania wielu zwierząt morskich i ciekawych gatunków roślin, co dla nurków jest szczególnym punktem docelowym w ich wyprawach. Tak samo, jak dla tych którzy są gotowi by poznać takie historie jak ta dotycząca sławnego Titanica, mogących w czeluściach morskich otchłani wytropić wraki statków, które obecnie należą do grona wspaniałych podwodnych muzeów.

Idealny prezent dla odkrywców tajemniczych głębin wodnych

Podwodny świat oceanów przenika również do życia codziennego człowieka za pośrednictwem interesującej serii klocków Lego – Lego Atlantis, będące nawiązaniem do pewnego, niezbadanego dokładnie do dnia dzisiejszego zaginięcia tajemniczego miasta jakim była Atlantyda. Seria ta łączy w sobie nawiązanie do świata podwodnego, bo woda z czasem zalała tereny dawnej Atlantydy, a także jednocześnie łączy w sobie fikcyjne opowieści stworzone dla młodych odbiorców przez projektantów Lego.

Seria Lego Atlantis powstała w roku 2010 i jest świetnym wyborem dla fanów pływania i nurkowania, a także dla tych osób, dla których odkrycia tego co nieznane, jest celem samym w sobie i pasją życia.

Podwodny świat Lego

Seria Lego Atlantis oferuje różne propozycje ukazujące podwodny świat, które niekoniecznie są tylko i wyłącznie pozytywne. Fikcyjna historia jaka powstała wraz z zestawem proponuje obie opcje, zacznijmy może od tej “złej”, która w zestawie LEGO Atlantis 7984 – Niszczyciel Głębinowy przedstawia antybohaterów usiłujących ograbić podwodne muzea – wraki z artefaktów które w nich pozostały do podziwiania.

Pojawia się również “dobra” opcja, za pośrednictwem zestawu LEGO Atlantis 8075 – Transportowiec Neptun , gdzie bohaterskie minifigurki mają za zadanie przewieźć znalezione części wraków i ich zawartości by zbadać je w celu określenia roku produkcji statku oraz terminu jego zatonięcia.

Zestawy weszły do sprzedaży w latach 2010 -2011 i są przeznaczone dla dzieci w wieku 7 -14, co nie wyklucza że dorośli się nie zainteresują tą fascynującą propozycją od firmy Lego.

Poszukajmy wspólnie zaginionej Atlantydy

Bardziej ambitne osoby być może odnajdą się w zestawach dotyczących stricte zaginionego miasta Atlantydy, by wraz z badaczami morskich głębin, odważnymi minifigurkami, znaleźć piękne i tajemnicze wrota prowadzące do starożytnego miejsca w propozycji LEGO 8078 Atlantis – Portal Atlantydy. A do pomocy i lepszego eksplorowania powierzchni morskich z pewnością idealny będzie zestaw LEGO Atlantis – Dowództwo Badań Atlantydy bo sprzęt jaki posiadają odkrywcy – minifigurki na pewno nie zawiedzie w poszukiwaniu fascynującego miasta jakim jest Atlantyda zatopiona przez oceaniczne wody.

Zestawy odpowiednie dla dzieci w przedziale wiekowym 7 -14, będą doskonałą zabawą dla nich samych a także w towarzystwie rodziców, co z pewnością przyczyni się do fajnie spędzonego wolnego czasu.

Odwzorowanie podwodnego świata w serii popularnych klocków Lego

Pomysł na odwzorowanie morskich podwodnych światów w serii Lego Atlantis to z pewnością bardzo dobry sposób na poznanie czegoś nowego dla dzieci, które nie miały wcześniej styczności z podobną tematyką. Dzięki takim zestawom mają one możliwość by dowiedzieć się czegoś więcej na temat historii świata, nawet jeśli opowiadana opowieść jest w dużej mierze fikcyjna, to zawsze istnieje możliwość by zaproponować dziecku inne źródło zdobywania dodatkowej wiedzy na temat który je zainteresuje.

Klocki Lego które są wykonywane z największą dbałością o szczegóły mogą być odskocznią od codzienności dla dzieci i wejście w świat wyobraźni, który nie ma żadnych ograniczeń!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here