Co robić w Zakopanem w deszczowe dni

Zakopane to miasto, które niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. Łatwo jest tu dojechać i znaleźć nocleg, a jednocześnie otoczonym jest się pięknem gór. Przyroda kusi swoimi widokami, przyjezdni skupiają się więc głównie na wycieczkach i spacerach po górach. Niestety, pogoda w Tatrach bywa kapryśna i nie obchodzi jej zaplanowany przez nas wcześniej urlop. Czy to oznacza, że nasz wyjazd skazany jest na porażkę? Nie! Zakopane wciąż oferuje wiele atrakcji, z których można skorzystać w deszczowe dni.

Atrakcje Zakopanego

Zakopane to miasto z ciekawą i barwną historią. To tutaj mieszkały takie sławy jak Kornel Makuszyński, Stanisław Witkiewicz czy Jan Kasprowicz. Doczekali się oni swoich muzeów, gdzie zapoznać się można bliżej nie tylko z ich życiem i twórczością, ale także historią tego obszaru Polski. Z pewnością warto zawitać do Muzeum Tatrzańskiego, w którym można bliżej zapoznać się z bogactwem historycznym, etnograficznym i przyrodniczym Podhala. Myli się jednak ten, kto myśli, że to koniec atrakcji. Placówek muzealnych jest w Zakopanem znacznie więcej. Działa tu także teatr. Rodzice z dziećmi odwiedzić mogą wystawę figur stalowych lub woskowych, a także Salon Gier.

Lokalna kuchnia

Deszcz i chłód sprawiają, że rośnie nasz apetyt. Zakopane to miejsce słynące z dużej ilości restauracji i lokali gastronomicznych. Warto więc poszukać miejsc, które uwodzą aromatem i kartą dań. Taka podróż po różnych smakach Podhala może być równie fascynująca, co wędrówka górskim szlakiem. Dania są syte i najczęściej znaleźć w nich można mięso, ser, kapustę oraz nabiał. Warto spróbować innych specjałów, niż tradycyjny oscypek, jak zupa kwaśnica czy placki moskole.

Czas na odpoczynek

Deszczowa pogoda może być pretekstem do tego, aby trochę poleniuchować. Każdy z nas potrzebuje odpoczynku i zwykłego „nicnierobienia”. Można pospać do godzin popołudniowych czy poczytać książkę z pięknym widokiem z okna. Mimo braku aktywności, wciąż można rozkoszować się górskim powietrzem. Aby jednak w pełni cieszyć się czasem spędzonym w pokoju, warto wybrać odpowiednie miejsce noclegowe. Dobrze zadbać o jego wyposażenie oraz lokalizację. Ciekawą opcją są np. JLS Apartamenty w Zakopanem.

Gdy za oknem pada deszcz, wciąż ma się wiele możliwości, aby spędzić czas w Zakopanem w interesujący sposób. Można wyjść na krótki spacer po mieście, pozwiedzać, cieszyć się jedzeniem. Można też zostać w apartamencie i po prostu rozkoszować się wolnym czasem, odpoczywać oraz napawać pięknem przyrody dookoła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here