Nieszczęśliwy wypadek czy też choroba mogą przytrafić się wszędzie i każdemu. Dlatego też przebywając na wakacjach, również warto mieć zapewnioną pomoc. Niezależnie od tego, czy wyjeżdża się do polskiego kurortu, czy też na drugi koniec świata, z pewnością przyda się ubezpieczenie turystyczne. Dlaczego warto je posiadać?

Ubezpieczenie turystyczne w różnych częściach świata

Wyjeżdżając na wakacje do któregoś z krajów europejskich, turyści często są przekonani, że dodatkowe ubezpieczenie nie jest im potrzebne. Posiadając Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, rzeczywiście mogą być pewni, że w większości państw Starego Kontynentu zostanie im udzielona pomoc. Bardzo prawdopodobne, że będzie ona darmowa, jednak co do tego nie można mieć absolutnej pewności. Rzecz w tym, iż w każdym kraju zakres refundowanych usług medycznych jest nieco inny. Jeżeli zatem konieczne będzie wykonanie zabiegu, czy też badania nierefundowanego w danym kraju, pomimo Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego będzie trzeba ponieść koszty. Jednak wykupienie dobrego ubezpieczenia turystycznego pozwoli uniknąć tego przykrego obowiązku.

Niewątpliwie, prywatne ubezpieczenie turystyczne jeszcze bardziej jest potrzebne podczas wyjazdów do dalej położonych krajów. W krajach afrykańskich czy też azjatyckich nie sposób liczyć na refundację leczenia, jeżeli nie posiada się pakietu ubezpieczeniowego.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

Wydaje się, że najważniejsza w przypadku ubezpieczenia turystycznego jest refundacja kosztów leczenia. Niemniej jednak pakiety ubezpieczeniowe oferują o wiele więcej. Wykupując jeden z nich, można liczyć również na:

• ubezpieczenie bagażu – utrata lub zniszczenie bagażu w czasie podróży to naprawdę bardzo duży problem. Ubezpieczenie turystyczne zwykle jest bardzo pomocne, jeżeli dojdzie do takiego zdarzenia. Ubezpieczyciel natychmiastowo wypłaca odszkodowanie, które umożliwia pokrycie kosztów zakupu najpotrzebniejszych przedmiotów. Można z niego skorzystać również wtedy, gdy znacząco opóźniony jest transport bagażu
• ochronę domu – pozostawienie domu bez opieki jest dla wielu ludzi bardzo stresujące. W ramach dobrego ubezpieczenia turystycznego można liczyć na pomoc, jeżeli w trakcie nieobecności dojdzie do jakiegoś nieszczęśliwego wydarzenia. Ubezpieczyciel zajmie się naprawą ewentualnej awarii, wzywając na miejsce hydraulika, pogotowie gazowe lub innych fachowców
• ubezpieczenie od wyrządzenia szkody – jeżeli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, w którym niezamierzonym winowajcą zostanie ubezpieczony, można liczyć na wypłacenie odszkodowania przez ubezpieczyciela
• zwrot kosztów za zmianę zamówienia – czasami konieczne jest odwołanie wakacji lub zmiana terminu rezerwacji noclegu lub biletów. Wszystko to wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. Wykupując odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, można liczyć na zwrot wszystkich kosztów, jakie zostały wygenerowane przez dokonanie zmian w zamówieniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here