Bali to jedna z indonezyjskich wysp, która jest coraz częściej odwiedzana przez polskich turystów. Do tropikalnej i egzotycznej podróży trzeba się jednak odpowiednio przygotować, gdyż ze względu na bardzo różniący się od naszego klimat, a także środowisko mogą mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie szczepienia, aby móc w pełni cieszyć się błogim wypoczynkiem bez żadnego ryzyka.

Zadbaj o swoje zdrowie

Najlepiej kilka miesięcy przed wyjazdem skontaktuj się ze swoim lekarzem i umów na wizytę. Poinformuj go o swoich wakacyjnych planach, dokładnie przedstaw plan podróży, aby specjalista mógł stwierdzić, czy nie wymagasz odpowiedniego szczepienia. Do tych, które wykonuje się najczęściej, zaliczyć należy szczepienie przeciwko tężcowi, durowi brzusznemu lub żółtaczce typu A i B. Jeżeli podczas podróży planujesz dzikie wyprawy przez równikowe dżungle, powinieneś zaszczepić się przeciwko malarii.

Do swojej walizki zapakuj nie tylko ubrania i kosmetyki, ale też podróżną apteczkę. Obok leków przeciwbólowych i przeciwbiegunkowych powinny znaleźć się preparaty chroniące przed ugryzieniami insektów. Nie zapomnij także kremu z wysokim filtrem, na indonezyjskiej wyspie słońce jest intensywne i długa ekspozycja może skutkować poparzeniami.

Wiedza użyteczna

Indonezję powinieneś lepiej poznać, zanim jeszcze wylądujesz na jednej z wysp. Cenne informacje znajdziesz na stronie organizatorów indonezyjskich wycieczek Duabenua, z których oferty możesz również sam skorzystać. Planując zwiedzanie konkretnych miejsc, upewnij się, czy będziesz miał możliwość skorzystania z dobrego środka transportu. Jeżeli w Twoim planie podróży znajduje się nurkowanie lub trekking, nie zapomnij o zabraniu odpowiedniego ubrania. Sprawdź także kalendarz świąt w danym regionie, Indonezja jest bardzo religijnym regionem świata. W takie dni niektóre usługi są niedostępne. Warto wiedzieć o tym wcześniej, aby odpowiednio zaplanować cały pobyt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here