Jak wybrać najlepszą karimatę turystyczną?

Wyjazdy turystyczne stają się coraz popularniejsze. Większość z nas decyduje się na nocleg w hotelu lub pensjonacie. Jednak jest duża grupa ludzi, którzy decydują się na bardziej aktywną formę turystyki. Jeżeli zamierzamy spać w namiocie, to nie obejdziemy się bez karimaty. Niestety początkujący turysta może mieć problem z wyborem odpowiedniej. Dlatego przygotowaliśmy mały poradnik, który będzie małą wskazówką.

Czym właściwie jest karimata turystyczna?

Zacznijmy jednak od wyjaśnienia, czym tak właściwie jest karimata turystyczna. To nic innego, jak odpowiednio uformowana pianka PU (poliuretanowa), PE (polietynowa) lub EVA, a jej zadaniem jest zapewnieni właściwej izolacji podłoża. Poszczególne rodzaje karimat mogą się różnić między sobą nie tylko rodzajem zastosowanej pianki, ale też jej grubością oraz konstrukcją. Wykonuje się je z jednej, dwóch lub trzech warstw, a grubość tych najczęściej spotykanych waha się między 5 a 20 mm. Do wyboru mamy nie tylko karimaty zwijane, ale też składane. To wszystko sprawia, że każdy z nas bez problemu znajdzie model idealny dla siebie.

Na co zwracać uwagę przy wyborze karimaty?

Zanim przejdziemy do zakupu karimaty turystycznej, powinniśmy się dokładnie zastanowić nad swoimi potrzebami. Jeżeli je dokładnie określimy, łatwiej będzie nam wybrać model, który idealnie sprawdzi się w naszym przypadku. Najważniejsza jest grubość karimaty, to od niej zależy, jakie właściwości będzie się ona charakteryzować. Cienka karimata będzie bardzo lekka i jej noszenie nie sprawi nam większych trudności, ale komfort spania na niej nie należy do najwyższych. Z kolei grubsze modele zapewniają doskonałą izolację i spokojniejszy sen. Niestety są one ciężkie i noszenie ich może sprawiać problemy. Na rynku dostępne są również karimaty wzmocnione dodatkową folią aluminiową. Jej zadaniem jest odbijanie ciepła, co zapewnia dodatkowy komfort termiczny, a poza tym zwiększa jej wytrzymałość. Bez względu na to, jaki rodzaj karimaty zdecydujemy się kupić, warto zajrzeć na https://kronos-shop.pl/pol_m_TURYSTYKA-I-REKREACJA_TURYSTYKA_Karimaty-Maty-321.html. Znajdziemy tam wiele modeli, z których z pewnością każdy z nas wybierze coś dla siebie.

Jakie są zalety karimat?

Obecnie na rynku karimaty mają ogromną konkurencję, ale to ona cieszy się ogromną popularnością. Dlaczego tak się dzieje? Co sprawia, że karimata pozostawia konkurencję daleko w tyle? Wszystko dlatego, że mają one wiele zalet. Najważniejsza z nich to niska waga, więc bez problemu możemy ją nosić wszędzie ze sobą bez żadnego obciążenia. Kolejną ważną zaletą jest odporność na uszkodzenia, co sprawia, że sprawdzi się ona w każdych warunkach. Karimaty też łatwo się czyści i rozkłada, a to sprzyja komfortowi ich użytkowania. Nie zapominajmy też o niskiej cenie, więc może na nią sobie pozwolić każdy z nas. To wszystko sprawia, że karimata to doskonałe i wygodne rozwiązanie, które idealnie nadaje się na nocowanie pod namiotem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here