Jaki sprzęt do pływania w wodach otwartych?

Choć większości z nas typowy trening pływacki kojarzy się z basenem, to jednak wiele osób przygotowujących się do triathlonu, gdy warunki są ku temu sprzyjające, chętnie trenuje również w wodach otwartych.

Przykładem wód otwartych są jeziora, różnego rodzaju zalewy, a także rzeki i morza. Trening w takich warunkach wiąże się jednak z większym ryzykiem, w związku z czym pływak zwykle wyposażony jest w odpowiedniej jakości sprzęt pływacki i asekuracyjny. Doskonałym przykładem takiego zabezpieczenia są specjalne bojki dla pływaków. Trenując w otwartych akwenach wodnych, pływacy korzystają również z pianek i okularków pływackich.

Asekuracja podstawą bezpieczeństwa!

Wypływając na otwarte morze, pływając w jeziorze lub rzece, w sposób szczególny należy dbać o własne bezpieczeństwo. Bolesny skurcz, nagła utrata sił lub gwałtowna zmiana pogody może stanowić potencjalne niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia pływaka. Dlatego każda odpowiedzialna osoba, która przygotowuje się do zawodów pływackich, trenując na wodach otartych, zawsze zabiera ze sobą asekuracyjną bojkę pływacką. Tego typu sprzęt to prosta, sprawdzona i niezawodna w działaniu konstrukcja, która niejednej osobie uratowała życie. Warto nadmienić, że klasyczne bojki dla pływaków to narzędzia powszechnie wykorzystywane przez ratowników. Dzięki bojce pływackiej w sytuacji zagrożenia można przez dłuższy czas utrzymać się na powierzchni wody. Poza tym nowoczesne wersje tego typu sprzętu wyposażone są w suchą komorę, w której można schować telefon, dokumenty, portfel, klucze i wiele innych, drobnych przedmiotów osobistych, z jakimi nie chcemy się nigdy rozstawać.

Dodatkowe akcesoria pływackie

Asekuracyjna bojka dla pływaków to ważny, ale nie jedyny element wyposażenia, który może mieć wpływ na bezpieczeństwo i komfort podczas treningu pływackiego realizowanego na wodach otwartych. Dodatkowym osprzętem, jaki może przydać się podczas dłuższych wypraw pływackich, są specjalistyczne pianki wykonane z neoprenu. To materiał o wyjątkowych właściwościach izolacyjnych, wykorzystywany m.in. do produkcji skafandrów dla płetwonurków czy strojów dla surferów. Ważnym elementem wyposażenia pływaka trenującego na wodach otwartych są również klasyczne okularki pływackie. Dzięki nim woda nie podrażnia oczu pływaka, przez co długie treningi pływackie stają się dla niego bardziej komfortowe.

Trening na otwartych wodach to domena osób przygotowujących się do triathlonu. Jeśli zamierzasz wziąć udział w tego typu zawodach i chcesz zacząć pływać w jeziorze lub morzu, bojki dla pływaków są pierwszą kategorią sprzętu pływackiego, w jaki warto się zaopatrzyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here