co zobaczyć w Tatrach i na Podhalu?

Podczas planowania urlopu rodzinnego, większość rodziców zwraca dużą uwagę na możliwości jakie daje dany region. Aby wypoczynek był udany musi być czas zarówno na relaks, jak i zabawę. Równie ważne jest też zadowolenie dzieci. Możliwości jakie dają Tatry i Podhale to przepustka to wyśmienitej rozrywki i ogromu uśmiechu na twarzy naszych pociech.

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/co-warto-zobaczyc-w-zakopanem/

Ten region ze względu na dużą popularność jest zawsze świetnie przygotowany na wizyty rodzinne. Wybierając się w to miejsce mamy zagwarantowane, że każde dziecko będzie miało szansę na zużycie nadmiaru nagromadzonej energii, co więcej na przeżycie wielu pozytywnych przygód.

Jakie atrakcje dla dzieci znajdują się na Podhalu?

Epicentrum Podhala jest Zakopane. To miasto co roku przyciąga całą masę turystów, bez względu czy panują akurat wakacje, czy ferie zimowe. Najczęściej odwiedzanym miejscem w tym mieście są Krupówki. Na tej ulicy znajduje się wiele sklepików i restauracji, oprócz tego możemy też spotkać różnych artystów, czy przebierańców. Świetną atrakcją jest też Myszogród, Dom do góry nogami oraz Muzeum Misiów. Jeżeli nasze dzieci wolą jednak coś innego, bardziej rozwojowego warto odwiedzić Cyberiade, czyli Centrum Nauki i Zabawy lub papugarnie.

Co robić z dziećmi latem w Zakopanem?

Podhale to rejon całoroczny, jest to świetny cel podróży zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. W okresie wakacji atrakcji w Zakopanem i okolicy nie brakuje, co więcej górski klimat zapewnia znakomitą ulgę w upalne dni. Wraz z dziećmi można wybrać się do parku rozrywki Letnia Zabawa, można też pozjeżdżać na oponach, czy skusić się na zorbing.

Jeżeli szukamy atrakcji, które będą odpowiednie dla całej rodziny powinniśmy postawić na park linowy. Na Gubałówce znajduje się Park Przygody – Adventure. W tym miejscu na pewno nie będziemy się nudzić, obiekt oferuje świetną zabawę dla dzieci i dorosłych, a co więcej można podziwiać niezwykłe widoki górskie.

A jak można spędzać czas wolny z dziećmi w sezonie zimowym na Podhalu?

Zakopane w sezonie zimowym jest magiczne, udając się w to miejsce urzeknie nas panorama białych szczytów i gęstych lasów, które zostały przykryte białym puchem. Podhale jest rajem dla wszystkim miłośników sportów zimowych. W okolicy Zakopanego znajduje się wiele stoków narciarskich, na których można wyszaleć się na nartach lub desce snowboardowej.

Warto też wybrać się na Wielką Krokiew, która słynie z odbywających się w tym miejscu zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich, które odbywają się co roku. Dla dzieci jest to niezwykłe przeżycie.

Zobacz też: http://www.patland.pl/ktore-zabytki-krakowa-zaliczamy-do-grupy-najpiekniejszych/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here