czy mata edukacyjna jest potrzebna niemowlakowi?

Maluch, który ukończył 2-3 miesiąc swojego życia zaczyna dłużej utrzymywać kontakt wzrokowy, uśmiechać się, gaworzyć. Jest to okres niezwykłego rozwoju zmysłów każdego dziecka. Dlatego warto w tym właśnie okresie, zakupić dziecku specjalną matę edukacyjną.

Maty edukacyjne są świetną formą spędzanie czasu z niemowlakiem podczas jego aktywności. Taką matę można porównać do mini placu zabaw, na którym dziecko poznaje kolory, kształty oraz nowe dźwięki.

Rodzaje mat edukacyjnych

W sklepach dostępna jest cała masa, przeróżnych mat edukacyjnych. Czym się od siebie różnią? Maty dzielimy na kilka rodzajów, są to:

Maty z pałąkiem, ten rodzaj maty jest najczęściej wybierany przez rodziców. Modele różnią się od siebie kształtem, dostępne są wersje kwadratowe i okrągłe. Kolejna różnica to wyposażenie. Jedne modele są bardziej podstawowe, kolejne bardziej bogate, które posiadają takie dodatki jak wiszące zabawki, szeleszczące elementy, bezpieczne lusterka oraz pozytywki.

Na rynku dostępne są również maty z pałąkiem wielofunkcyjne. Wtedy możemy zmienić ustawienie pałąka. Może on wisieć nad dzieckiem, które leży lub można go położyć tak, żeby siedzący maluch mógł bawić się dodatkami.

Maty edukacyjne dla niemowląt

Maty materiałowe, wyróżniają się od mat opisanych powyżej, tym że posiadają większą powierzchnie. Na tego rodzaju macie może bawić się nawet dwójka dzieci. Zdecydowanie lepiej jest wybrać bogatszą wersje takiej maty, ponieważ wszyte są w nią dodatkowe atrakcje dla malucha. Dzięki nim dziecko jest bardziej ciekawe i chętniej bawi się na takiej macie.

Wybierając matę materiałową dla dziecka, zwróćmy uwagę żeby miała spód antypoślizgowy, wtedy wiemy, że będzie stabilna. Zwłaszcza gdy nasz maluch zaczyna raczkować.

Maty z metkami, które są kolorowe i mają różnorodne faktury. Taka maty budzi wielkie zainteresowanie u malucha. Jest to świetna forma zabawy, która znakomicie rozwija koordynacje wzrokowo-ruchową dziecka.

Maty podłogowe, dedykowane są nawet dla najmłodszych dzieci. Jest to świetne podłoże do zabawy przez dzieci. Alternatywa dywanu do pokoju dziecięcego. Sprawia, że dziecku jest ciepło podczas zabawy, komfortowo i miękko. Dodatkowo taka mata amortyzuje każdy upadek malucha.

Przeczytaj też: http://www.automastershow.pl/lezaczki-i-bujaczki-dla-niemowlat-jak-wybrac-odpowiedni/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here