Mamy już czerwiec a to oznacza, że już od kilku dobrych tygodni w Polsce trwa sezon na windsurfing. Amatorów pływania na desce z żaglem nie brakuje, tym bardziej, że pogoda w tym roku jest dla nas wyjątkowo łaskawa.

Długi weekend majowy, który w tym roku wypadł wyjątkowo korzystnie, dając szansę na dłuższy odpoczynek od pracy jest uznawany w Polsce za początek sezonu na windsurfing. Końcówka sezonu to zwykle koniec września. Mamy więc aż pięć miesięcy na to, żeby nacieszyć się pływaniem na desce.

Dla jednych to dużo, dla innych – zdecydowanie za mało. Na szczęście można uprawiać windsurfing przez cały rok. Oczywiście nie w Polsce, bo nie pozwala na to nasz klimat, ale można skorzystać z zagranicznych baz, których jest mnóstwo i które oferują świetne warunki, zarówno do stawiania pierwszych kroków jak i doskonalenia swoich umiejętności.

Póki co trwa jednak sezon w Polsce i warto z niego skorzystać, bo mamy tu naprawdę świetne warunki.

Po pierwsze- cała masa szkół windsurfingowych. Zlokalizowane są głównie na polskim wybrzeżu, ale również w okolicy większych zbiorników wodnych. Oferują one obozy i kursy windsurfingowe, na których możesz nauczyć się podstaw pływania na desce, a potem doskonalić swoje umiejętności.

Kurs windsurfingu można zrealizować w grupie bądź pojedynczo. Grupy są niewielkie tak by każdy z kursantów miał szansę na kontakt z instruktorem, zadawanie pytań, i korygowanie błędów.

Obozy organizowane są przez cały czas trwania sezonu. Zwykle kurs trwa od 7-10 dni. To wystarczająca ilość czasu, żeby zdobyć podstawy tej dyscypliny oraz móc samodzielnie zacząć pływać. Jak widzisz podstawy pływania na kite możesz zdobyć już w ciągu kilku dni. Możesz więc połączyć naukę pływania na desce z letnim wypoczynkiem nad wodą.

Jeśli zaplanowałeś już wyjazd nad morze bądź nad jezioro i masz ochotę spróbować czegoś zupełnie nowego powinieneś zapisać się na kurs windsurfingu. Jeszcze nie jest za późno by poszukać takiego kursu. Choć wiele osób decyduje się na rezerwację miejsc ze sporym wyprzedzeniem to wciąż masz szansę na wolne miejsca. Szkoły windsurfingu są przygotowane na duże zainteresowanie w trakcie sezonu, oraz na to, że część osób decyduje się „w ostatniej chwili”.

Możesz wybrać kurs grupowy lub indywidualny. Wpisz do wyszukiwarki frazę obóz windsurfingowy lub kurs windsurfingowy i wybierz interesującą cię szkołę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here