Wakacje nad morzem kojarzą się wielu z nas z tłumnymi plażami, głośnymi miasteczkami i parawanami. W niektórych miejscowościach na pewno właśnie tak jest – zwłaszcza w tych najpopularniejszych. Ale nad polskim morzem, choć tak popularnym i szturmowanym każdego roku przez tysiące urlopowiczów, wciąż są miejsca, w którym można rozkoszować się czystą naturą, spokojem, nie rezygnując tym samym z typowo nadmorskich atrakcji, takich jak wieczorne spacery, plażowanie, sporty wodne, pyszne świeże ryby. Jednym z nich są Łazy – wystarczy tylko odpowiednio wcześnie zarezerwować nocleg w ośrodku w Łazach i czas pakować walizki!

Bogata baza noclegów w Łazach

Morze niezmiennie pozostaje jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków w Polsce. Od lat cieszy się uznaniem i wielkim powodzeniem – nic w tym dziwnego. Bałtyk, choć nie tak ciepły ani przejrzysty jak niektóre morza na południu Europy, ma wiele do zaoferowania. Turyści spragnieni swojskiego klimatu i błogiego wypoczynku znajdą nad nim wszystko, czego szukają. Choć najpopularniejsze miejsca, takie jak Sopot, Gdańsk, Władysławowo czy Mielno przyciągają największe tłumy, Łazy również nie narzekają na brak wakacyjnych przybyszów. Dzięki temu jest to miasteczko doskonale przystosowane do przyjęcia i ugoszczenia urlopowiczów z całego kraju. Liczba oferowanych noclegów w Łazach jest naprawdę imponująca – domki, pokoje, pola namiotowe, apartamenty i tzw. „studia”. Zaspokoją one wymagania i preferencje każdego typu klienta, od tych najmniej wymagających, aż po takich, którzy oczekują luksusowego wypoczynku. Jednak miasteczko to nie tylko noclegi w Łazach. Okolica znajduje się w bezpośredniej bliskości dwóch jezior: Jamno i Bukowo. Jeziora te niegdyś były dużą zatoką, ale pod wpływem działalności fal morskich zostały oddzielone od niego mierzeją. Są one ośrodkiem sportów wodnych, a także miejscem, w którym miłośnicy wędkarstwa mogą poławiać różnorodne gatunki ryb.

Dlaczego warto wybrać noclegi w Łazach?

Noclegi w Łazach dają duże możliwości różnorodnego spędzania wolnego czasu. Łazy oferują urlopowiczom szerokie, zadbane i piaszczyste plaże, w tym stumetrowej długości kąpielisko działające od 1 lipca do 31 sierpnia. Poza tym bliskość dwóch jezior, możliwość spacerów przepiękną mierzeją, a także bliskość unikatowych lasów nadmorskich. Walory przyrodnicze okolic są wielkie: Łazy leżą w Koszalińskim Pasie Nadmorskim oraz w na terenie obszaru Natura 2000 Jezioro Bukowo.

Okolice są bogate w ciekawe trasy rowerowe i piesze, ciągnące się przez tereny lasów bagienno-torfowych o unikatowych stanowiskach roślinnych. Ponadto bliskość Mielna pozwala zorganizować wypady do większego miasta. Noclegi w Łazach dają naprawdę wiele możliwości, dzięki którym wakacyjny wypoczynek będzie niezwykle różnorodny. Jeziora, sporty wodne, możliwość łowienia ryb, spacery, wycieczki rowerowe, plaża, kąpielisko, okoliczne zabytki, wyjątkowa przyroda, a nawet bliskość miasta – wszystko to pozwala wypełnić wakacje coraz to nowszymi atrakcjami. To właśnie dzięki tej różnorodności warto skusić się na wypoczynek w Łazach. W tej miejscowości nie sposób się nudzić, zawsze znajdzie się coś ciekawego do zrobienia, poznania i odkrycia!

Ciekawą informacją jest również to, że w czasach międzywojennych Łazy były ośrodkiem uzdrowiskowym, do którego wysyłano z terenów całej Polski kuracjuszy, zwłaszcza tych z dolegliwościami górnych dróg oddechowych. Urokliwa okolica polecana jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych m.in. z alergiami, astmą, skłonnościami do infekcji. Noclegi w Łazach można potraktować nie tylko jako sposób na wakacyjny odpoczynek, ale i podreperowanie zdrowia i odporności. Dzięki temu wakacje nad morzem pozwolą urlopowiczom na nabranie zdrowia, sił, energii na cały kolejny rok. Łazy to jedno z miejsc, do którego warto przyjechać choć na kilka dni, a może nawet… wrócić w kolejnym roku!

Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.solaris.turystyka.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here