Przedstawienie we Lwowie na rynku

Każdy wyjazd to niesamowite wspomnienie i wiele wrażeń. Robimy zdjęcia, odwiedzamy ciekawe instytucje, odkrywamy nowe budynki i muzea. I wybieramy pamiątki, które będą nam przypominać ten wspaniały czas. Jak myślisz, jakie pamiątki przywieźć ze Lwowa? Chcesz czegoś klimatycznego i wyjątkowego? Dokonaliśmy wyboru najciekawszych opcji!

Pamiątki ze Lwowa

Skoro mówimy o jednym z największych ośrodków turystycznych na Ukrainie, to nawet nie pojawi się pytanie, gdzie kupić pamiątki we Lwowie! Przecież w centrum miasta prawie na każdym kroku są małe sklepiki z pamiątkami, z prawie wszystkich słychać muzykę, więc na pewno przyciągną Twoją uwagę.

Zwykle w takich sklepach można kupić wszystko – od kubków z wizerunkiem Lwowa i magnesów, po prawdziwie jakościowe ukraińskie haftowane koszule dla całej rodziny. Ceny mogą wahać się od 30 hrywien (jeśli jest to magnes lub pocztówka) do 800 hrywien i więcej (hafty) – w zależności od preferowanego rodzaju pamiątek .

Tutaj również zakupisz bardziej ekskluzywne upominki, które kojarzą się ze Lwowem – lwowski miód pitny, czekolada, kawa, nalewki i likiery… Wybór przysmaków we Lwowie jest naprawdę ogromny!

Lwów

Polecamy również odwiedzenie targu z pamiątkami „Wernisaż”, znajdującego się w pobliżu Opery, na Placu Wichewa. Tutaj znajdziesz wiele ręcznie robionej biżuterii oraz obrazów z pejzażami lwowskimi sprzedawanych przez samych artystów. Haftowane koszule, robótki ręczne, starocie… Jeśli dobrze się przyglądniemy, możemy natknąć się na bardzo ciekawe antyki. Krótko mówiąc, zakupy suwenirów ze Lwowa mają kilka zalet – od możliwości nabycia niezwykłych rzeczy po komunikację z nie mniej niezwykłymi ludźmi.

Prezenty ze Lwowa dla bliskich

Lwowska czekolada z lwowskiej manufaktury czekoladowy

W tej restauracji znajdziesz szeroki wybór ciemnej, białej i mlecznej czekolady w różnych formach, z orzechami i bez, z nasionami lub suszonymi owocami… Możesz wybrać coś na każdy gust i budżet! Oczywiście dostępne są również piękne zestawy upominkowe. Czekoladki są wyrabiane tutaj ręcznie na modłę belgijską, w związku z czym stanowią naprawdę ekskluzywny podarunek.

Kawa z podziemi lwowskiego Rynku

To nie tylko pyszny i pachnący prezent dla przyjaciół, ale także niezwykła podróż ku poznaniu historii kawy we Lwowie. Lwowska Kopalnia Kawy to legendarne miejsce, gdzie ceny nie są najniższe z powodu dużego ruchu turystycznego. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie by lwowską kawę kupić w zupełnie innym miejscu we Lwowie. W końcu to zawsze będzie kawa ze Lwowa, a zatem jej aromat z pewnością będzie wyjątkowy dla obdarowanych nią osób.

Nalewki i likiery lwowskie, miód pitny i inne alkohole

Restauracja „Pijana wiśnia” oferuje wyśmienite likiery wiśniowe. A spacerując po centrum miasta na pewno zobaczycie o wiele więcej sklepów, w których wybór miodów pitnych czy innych nalewek i likierów będzie naprawdę szeroki. My szczególnie polecamy we Lwowie sklepik „Nalewki ze Lwowa” gdzie przed zakupem można zdegustować wybrane smaki, lub sklepik „Baczewskich ” z bardziej ekskluzywnymi i droższymi alkoholami. We Lwowie można kupić także inne tradycyjne ukraińskie trunki (m.in. wódkę lub koniak). W centrum Lwowa znajdują się zarówno specjalistyczne sklepy monopolowe jak i duże markety spożywcze z rozbudowanymi działami alkoholowymi.

Karmelki ze Lwowa – Lwowska Manufaktura Cukierków

Manufaktura Cukierków to dobrze znana na Ukrainie sieć sklepów z warsztatami, gdzie cukierki i lizaki wyrabiane są ręcznie. Lwowskie oddziały tego miejsca zachwycają nie tylko bajkowym wystrojem ale również oryginalnymi produktami. Zakupy słodyczy ze Lwowa będą idealnym prezentem zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Warsztat Piernikowy „Juraszka”

Kolejny wspaniały prezent dla dzieci – pyszny i jasny piernik! W pracowni „Yurashka” można znaleźć pierniki na każdy gust i wygląd – tutaj rysują na piernikach śmieszne obrazki i tworzą prawdziwe arcydzieła. Dobry i smaczny prezent dla łasuchów.

Książki i starocie

Kolejnym popularnym prezentem ze Lwowa są książki. Wybór książek w lokalnych księgarniach jest po prostu ogromny. We Lwowie na pewno znajdziecie literaturę, której nawet nie można już zamówić, bo na placu wokół pomnika Fiodorowa, książki sprzedawane są w formie „pchlego targu”. Jest wiele ekskluzywnych i unikatowych w przystępnych cenach, więc zagorzali czytelnicy na pewno znajdą coś dla siebie. Na tym specyficznym targowisku można również znaleźć wiele oryginalnych staroci np. stare monety, wojskowe czapki, płyty winylowe i różnego rodzaju antyki.

Nadal nie zdecydowałeś, jaką pamiątkę przywieźć ze Lwowa?

Do opcji wyboru dodaj również herbaty karpackie i naturalny lub smakowy miód, ekologiczne mydło, ręcznie robione świece i ceramikę. Wszystko to znajdziecie w samym centrum miasta podczas wycieczki do Lwowa, a jeśli planujecie przyjechać do Lwowa na dłużej – na pewno traficie na Jarmark Lwowski, gdzie wybór będzie jeszcze szerszy i trudniejszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here