Przywitaj lato w Międzyzdrojach

Wakacje nad polskim morzem nie cieszą się coraz mniejszym powodzenie. Jednak nadal są zwolennicy naszego pięknego Bałtyku. Nic dziwnego – w końcu nasze morze ma niepowtarzalny urok. Nawet, gdy pogoda zawiedzie, to wraca się z nad niego pełnym energii oraz dobrym humorem. Jednym z miejsc, do których warto się wybrać są Międzyzdroje – ukochana miejscowość polskich gwiazd. Dlaczego warto się tam wybrać?

Kultura na najwyższym poziomie

Międzyzdroje słynną z bogatej oferty kulturalnej. To miejsce, w którym każdego roku odbywa się wiele imprez. Najważniejszą z nich jest oczywiście Festiwal Gwiazd – to właśnie w tym czasie możemy spotkać w tej miejscowości mnóstwo osób znanych nam z telewizji oraz ekranu kin. Jest to najbardziej znana impreza odbywająca się w Międzyzdrojach, ale niejedyna. W lecie odbywa się tam też Muzyczne Lato, Gala Boksu Zawodowego, a także inne wydarzenia sportowe oraz muzyczne. To wszystko sprawia, że w trakcie pobytu nie będziemy się nudzić. Jeśli zależy nam na noclegu w dobrych warunkach, powinniśmy pomyśleć o https://www.baltichome.pl/miedzyzdroje , żeby móc odpocząć po dniu pełnym wrażeń.

Pozostałe atrakcje w Międzyzdrojach

Oferta kulturalna to niewątpliwa zaleta Międzyzdrojów, ale niejedyna. W miejscowości znajdziemy też wiele interesujących obiektów dla turystów. Najbardziej charakterystycznym jest Promenada Gwiazd wzorowana na hollywoodzkim Bulwarze oraz Alei Gwiazd znajdującej się w Cannes. Miejsce powstało w 1996 roku i od tego czasu wiele wybitnych osób odcisnęło swoją dłoń. Kolejne ciekawe atrakcje związane z gwiazdami to gabinet figur woskowych oraz kino „Eva”. Międzyzdroje niewątpliwie kojarzą nam się ze światem filmu i telewizji. Jednak mają zdecydowanie więcej ciekawych miejsc. Przede wszystkim słynne molo o długości 395 metrów, które również ma status przystani morskiej – a z niej odpływają statki do Świnoujścia i niemieckich portów a także są organizowane rejsy po Morzu Bałtyckim. Następna atrakcja to punkty widokowe, z których podziwiać niesamowite miejsca. W czasie pobytu w Międzyzdrojach warto też zajrzeć kościoła św. Pawła Apostoła oraz kaplicy Stella Matutina.

Natura zapierająca dech w piersi

Międzyzdroje to również ciekawe środowisko przyrodnicze. Największym atutem jest oczywiście morze. Jednak, gdy znudzi nam się plażowanie na pewno nie będziemy narzekać na obecność atrakcji przyrodniczych. Zdecydowanie warto zobaczyć obiekty Wolińskiego Parku Narodowego, czyli Zagroda Pokazowa Żubrów oraz Muzeum Przyrodnicze, w którym spotkamy żywe bieliki. W dodatku możemy wybrać się na spacer jednym ze szlaków turystycznych lub przejechać się rowerem jednym z dwóch szlaków rowerowych. Nie zapominajmy też o licznych pomnikach przyrody, z których mniej więcej połowa znajduje się przy ulicy Gryfa Pomorskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here