„Może leśna jarzębina będzie świadkiem zwierzeń? Może w Tatrach lub Pieninach serce ktoś zabierze?” W Pieninach – z pewnością, bowiem jest to obecnie jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc na mapie Polski do którego nieustannie napływają zwiedzający. Co konkretnie przyciąga rzesze turystów do tego magicznego zakątka? To przede wszystkim walory przyrodnicze i krajobrazowe, mnóstwo zabytków oraz doskonale zorganizowana infrastruktura turystyczna.

Alternatywny spływ

Jedną z największych atrakcji turystycznych na skalę europejską jest spływ przełomem Dunajca. Jego pierwotna i tradycyjna forma opiewa w spływ łodziami flisackimi. Oczywiście ma to swój urok, bowiem możemy się przyjrzeć niepowtarzalnej przyrodzie, jednak są osoby, które od gór oczekują czegoś więcej – adrenaliny i niezapomnianych przeżyć. Taką formę aktywności zapewnia spływ alternatywny – tzw. rafting. Nieprzewidywalny, nieokiełznany i nieodgadniony Dunajec jest zdecydowanie najlepszym miejscem do tego typu spływów. Z zaletami tej formy turystyki można zapoznać się na stronie internetowej – http://www.willamagiera.pl/rafting-na-dunajcu.html.

Czym jest rafting?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ile frajdy przynosi rafting, gdyż jest to pojęcie niekoniecznie znane w szerszych kręgach. Rafting to turystyczna odmiana flisu – spływu rzecznego do którego używa się tratw, pontonów, a nawet kajaków. Podróży towarzyszy różny stopień trudności, co w przypadku nieprzewidywalnego Dunajca gwarantuje moc wrażeń. Oczywiście lokalna forma raftingu jest jak najbardziej bezpieczna i dostosowana do możliwości pasażerów.

Ekstremalna podróż przez serce Pienin

Rafting rozpoczyna się w bazie pontonowej na terenie Sromowców Niżnych. Jego zwieńczeniem jest malownicza i popularna miejscowość – Szczawnica. Spływy Dunajcem odbywają się zarówno na pontonach, jak i na kajakach pneumatycznych. Każdej wyprawie towarzyszy wykwalifikowany sternik. Poza zapewnieniem bezpieczeństwa, dba on również o atrakcje związane z tą niecodzienną formą podróży. Dlatego odbywa się ona z dostosowaniem do predyspozycji i upodobań klienta. Ponadto do zadań sternika należy objaśnienie krajoznawcze okolicy przez którą podróżujemy.
Podsumowanie.

Każdy podróżujący zostanie wyposażony w niezbędne akcesoria gwarantujące bezpieczeństwo oraz wygodę podróży. Rafting zapewnia mnóstwo emocji i niezapomnianych wrażeń. Jest jedną z najbardziej atrakcyjnych form spędzania czasu w przepięknych Pieninach. Aby się o tym przekonać wystarczy odwiedzić stronę – http://www.willamagiera.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here