Tanie loty - czy możliwe? Jakie zniżki na bilety lotnicze oferują linie lotnicze?

Tanie loty to już nie tylko slogan reklamowy, a rzeczywistość. Po wejściu na rynek usług lotniczych tanich linii, takich jak Wizzair czy Rayanair, podróże samolotami stały się niejednokrotnie tańsze od innych środków transportu. Ponadto niektórzy przewoźnicy oferują dodatkowe zniżki dla niemowląt, dzieci czy seniorów.

Tanie loty – gdzie ich szukać?

Chcąc znaleźć tani lot należy w pierwszej kolejności odwiedzić strony, na których znajdują się oferty różnych linii lotniczych, dobrym przykładem może być m.in. serwis eSky (www.esky.pl/tanie-loty). Aby znaleźć bilety na podróż w dowolne miejsce na świecie można przeglądać okazje i wybrać destynację, która akurat jest w atrakcyjnej cenie lub też skorzystać z wyszukiwarki. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie, czy któraś z linii lotniczych nie oferuje aktualnie zniżek. Część tego typu rabatów jest stała, jak np. zniżki dla niemowląt, ale zdarzają się również promocje, które trwają tylko przez z góry określony czas.

Jakie zniżki na bilety lotnicze oferują linie lotnicze?

Nie wszystkie linie lotnicze oferują dodatkowe zniżki, zwłaszcza jeśli mowa o rabatach o charakterze stałym. Najpopularniejszą ulgą stosowaną przez większość przewoźników jest zniżka dla niemowląt i dzieci.

Planując podróż tanimi liniami lotniczymi możemy liczyć na to, że zabierając ze sobą niemowlę, które będzie siedziało na naszych kolanach, nie będziemy musieli wykupywać dla niego całego biletu, a tylko wnieść opłatę w wysokości od 35 do 118 zł w jedną stronę. Regularne linie lotnicze natomiast oferują zniżkę w wysokości 90% wartości taryfy biletu osoby dorosłej. W przypadku dzieci do lat dwóch bardzo często upust wynosi 25% od wartości biletu dla osoby dorosłej.

Na tańsze loty mogą liczyć także posiadacze Karty Dużej Rodziny, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty LOT-u. Ten polski przewoźnik oferuje pasażerom z rodzin wielodzietnych 10-procentowe zniżki (upust liczony od standardowej taryfy biletowej). Ponadto mogą oni skorzystać z 50% rabatu na usługi dodatkowe, takie jak opłata za bagaż, dodatkowy bagaż, wybór miejsca w samolocie, przewóz sprzętu sportowego itp. Zniżki te łączą się z innymi ofertami promocyjnymi LOT-u.

Czy są zniżki na bilety lotnicze dla seniorów?

Seniorzy, którzy przyzwyczajeni są do tego, że w wielu miejscach mogą korzystać z ulg biletowych, nie zawsze mogą na to liczyć w przypadku podróży samolotami. Oczywiście zdarzają się promocje skierowane specjalnie do nich, a niektóre linie rejsowe ustalają indywidualnie zniżki dla osób po 60. roku życia, dlatego warto o nie dopytywać.

Aktualna oferta najpopularniejszych linii lotniczych jest niezwykle bogata i bardzo często można w niej zaleźć tak tanie okazje, że dodatkowe zniżki nie są potrzebne. Będąc na emeryturze nie jesteśmy ograniczeni czasowo przez pracę, planowanie urlopu lub innych wyjazdów jest więc znacznie prostsze, dlatego warto być na bieżąco z promocjami różnych przewoźników. Można dzięki temu zwiedzić mnóstwo miejsc nie tylko w Europie, ale także na innych kontynentach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here