Turcja i Egipt to dwa wakacyjne kierunki, które od wielu lat cieszą się niezmienną popularnością wśród polskich turystów. Ich największą zaletą jest słoneczna i ciepła pogoda, która gwarantuje udany wypoczynek nawet w miesiącach zimowych lub wczesnowiosennych. Dodatkowo każdy z tych krajów posiada szereg atrakcji, które sprawiają, iż pobyt w którymś z nich na pewno będzie należał do udanych. Niemałym plusem wyboru wycieczki do Egiptu bądź Turcji jest ich spora dostępność – niemal każde biuro podróży ma je w swojej ofercie, a wyloty bądź wyjazdy są organizowane z wielu miast w Polsce. Która z opcji jest bardziej ciekawsza? Niewątpliwie każda z nich posiada swoje niezaprzeczalne atuty.

Turcja
Decydując się na spędzenie wakacji w Turcji można liczyć przede wszystkim na gwarancję słońca i wysokich temperatur – i to bez względu na warunki klimatyczne panujące w danym momencie w Polsce. Dodatkowe zalety tego kraju to:
– duża i różnorodna baza hotelowa, która sprawia, iż każdy turysta będzie mógł wybrać nocleg dostosowany do własnych upodobań oraz możliwości finansowych (dodatkową zaletą Turcji jest fakt, iż kilkugwiazdkowe hotele są w tym kraju na naprawdę wysokim poziomie, co zapewnia luksusowy wypoczynek dla wymagających turystów),
– jedne z najpiękniejszych plaż (szerokie i piaszczyste),
– wiele popularnych kurortów, które oferują wypoczynek na bardzo wysokim poziomie,
– duża ilość wycieczek fakultatywnych (pozwalających odwiedzić wiele ciekawych miejsc).
Dodatkowym plusem wakacji w Turcji jest możliwość dokonania różnorodnych zakupów oraz spędzania wieczorów w popularnych dyskotekach.

Egipt
Ciekawą alternatywą dla wakacji w Turcji może być wyjazd do Egiptu – państwa, które niezmiennie znajduje się na szczytach rankingów popularności. Wspólną cechą obu krajów jest gwarancja dobrej pogody – w Egipcie słońce świeci przez niemal cały rok. Pozostałe zalety tego afrykańskiego państwa to:
– możliwość zasmakowania egzotyki,
– szansa na spędzenie niezwykle aktywnych wakacji (wiele kurortów egipskich oferuje turystom nurkowanie, windsurfing, kitesurfing i wiele innych sportów wodnych),
– duża ilość wycieczek fakultatywnych (na przykład do Kairu, Luksoru lub na Saharę).
Dodatkową zaletą wakacji w Egipcie jest możliwość wyboru jednego z wielu kurortów, które całą swoją działalność podporządkowują przede wszystkim turystom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here