Urlop na Bałkanach - atrakcyjne wycieczki do Czarnogóry

Czarnogóra to europejskie Państwo, które powstało po rozpadzie dwóch innych państw. Jej usytuowanie jest na tyle atrakcyjne, że przyciąga turystów, którzy chcą doświadczyć wspaniałych widoków oraz przeżyć cudowny urlop. Mimo, że Czarnogóra leży u brzegu Morza Adriatyckiego, to dotychczas uchodziła za kraj nieodkryty pod względem turystycznym. Niewielu europejczyków doceniało jej wartość. Niesłusznie, ponieważ jako atrakcja turystyczna Czarnogóra ma wiele do zaoferowania.

Zwiedzanie Czarnogóry okiem turysty

Aby móc zobaczyć ciekawe miejsca warto wybrać się na wycieczkę do Czarnogóry. Warto spędzić czas nie tylko leżąc na plaży, ale i aktywnie podczas różnego rodzaju wycieczek zorganizowanych podczas wyjazdu. Aby udać się do Czarnogóry warto zasięgnąć informacji na temat kto i w jakich terminach organizuje tego typu wycieczki. Będąc w Czarnogórze obowiązkowym punktem jest Zatoka Kotorska, która leży nad malowniczą miejscowością Kotor. Miejsce to wyróżnia się malowniczymi pasmami górskimi a linia brzegowa ma aż 30 kilometrów. Liczne wysepki z uroczymi kościołami i klasztorami zrobią wrażenie na nie jednym turyście utrwalając piękne widoki w pamięci. Wybierając się w te rejony nie należy zapominać o aparacie fotograficznym, który jest podstawą tejże wyprawy. Widoki zapierają dech w piersiach a miejsc do zwiedzania i licznych spacerów nie brakuje. Patrząc z perspektywy turysty najlepszym rozwiązaniem jest pobyt w Czarnogórze w mieście położonym nad morzem, jak chociażby Ulcinj. Jest to idealna baza wypadowa we wszystkie ciekawe miejsca, które powinny zostać uwzględnione w programie wycieczki.

Miejsca, które warto zobaczyć

Do tej grupy należy przede wszystkim wspomniana Zatoka Kotorska, która robi ogromne wrażenie czarując licznymi pejzażami i malowniczymi widokami. Atrakcją z której warto skorzystać podczas wycieczki jest spływ łodziami Tarą, Żabljak. Dostarczy ona niemałej zabawy każdemu śmiałkowi, który odważy się wsiąść na pokład a jest on przeznaczony dla każdego bez ograniczeń. Niemniej jednak, aby móc docenić Czarnogórę i jej atrakcyjność, należy zaznać różnorodności. Dlatego właśnie warto oprócz spływem łodzią, zobaczyć zarówno Starożytne miasto Stary Bar jak i skosztować bałkańskich przysmaków, którymi są nie tylko owoce, ale i lokalne trunki, które urozmaicą niejeden wieczór spędzony na malowniczych Bałkanach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here