Malta

Mieszkańcy Malty są niezwykłymi szczęściarzami. Mała wyspa, położona u stóp Półwyspu Apenińskiego jest jednym z najbardziej nasłonecznionych miejsc w Europie. To sprawia, że Maltańczycy są wyjątkowo miłymi i pogodnymi ludźmi, u których poziom endorfin jest na naprawdę wysokim poziomie. Malta może być znakomitym miejscem na wypoczynek i podróże – szczególnie dla tych, którzy mocno odczuwają deficyt słońca.

Upały, słońce, piękna pogoda i świetna atmosfera

Tutaj praktycznie nie uświadczymy zimy. Podróże na Maltę są możliwe przez cały rok. Najchłodniejsze miesiące to styczeń i luty, w których średnia temperatura powietrza może wynieść 10-16 stopni. Stąd też nie uświadczymy w domach na Malcie kominów, pieców czy grzejników. Na te kilka chłodniejszych tygodni Maltańczycy ogrzewają się klimatyzatorami, które przełączają na „tryb ciepły”. To w zupełności wystarcza. Reszta roku jest niesamowicie ciepła – nic dziwnego, w końcu Malta jest jednym z najgłębiej wysuniętych punktów w Europie, w kierunku Afryki. To sprawia, że podróże na tę wyspę przypominają eskapady do Tunezji czy Maroka. A przecież wciąż jesteśmy w granicach naszego kontynentu.

Valletta – urokliwa stolica wyspiarskiego państewka

Otoczone z dwóch stron przez ciepłe zatoki miasteczko jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc na wyspie. To położona najniżej „na mapie”, wysunięta najbardziej na południe stolica europejskiego państwa. Wysokie temperatury, piękne widoki na otwartą wodę i niezwykle przyjazny klimat to tylko kropla w morzu zalet, jakie czekają na turystów decydujących się na podróże na Morze Śródziemne. Stolica Malty słynie bowiem w szczególności z czegoś jeszcze innego, co przyciąga rzesze turystów, którzy jednogłośnie wskazują, iż podróże na Maltę są niezapomnianym przeżyciem. To niezwykłe miasteczko jest „żywym muzeum”. Valletta bije absolutne rekordy pod względem zachowanych historycznych budowli, urokliwych budynków i muzeów. Statystyki pokazują, że stolica Malty to najbardziej zagęszczone miasto pod względem wszelkiego rodzaju zabytków. Wpisana na listę UNESCO Valletta imponuje pięknymi, ciasnymi uliczkami, które nadają temu miejscu niepowtarzalny klimat. Wszechobecna biel na murach nadaje temu miejscu wyrafinowania i oryginalności. Malta, a w szczególności jej stolica, Valletta, będzie świetnym miejscem na podróże. Odnajdzie się tu niemal każdy – ten, kto lubi lenistwo i lubi korzystać wyłącznie z kąpieli słonecznych, a także ten, który ceni sobie zwiedzanie zabytków i poznawanie historii.

Więcej znajdziesz na: https://martynasoul.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here