Wakacje 2019. Góry czy morze?

Lato w Polsce w 2019 roku zapowiada się doskonale zarówno na Wybrzeżu, jak i w górach. Warto już teraz zdecydować, gdzie pojechać i odpowiednio zaplanować wyjazd. Przygotowaliśmy dla Ciebie trzy sprawdzone propozycje miejscowości nad morzem i w górach, które warto odwiedzić jeszcze w tym roku.

Najlepszy czas na zaplanowanie wakacyjnego wyjazdu i zarezerwowanie kwatery w wybranej miejscowości dobiega końca, dlatego warto już teraz podjąć decyzję. Do końca wiosny jeszcze możesz liczyć na bardzo korzystne rabaty. Wakacje, które będą zaplanowane i zarezerwowane wcześniej niż 2-3 tygodnie przed wyjazdem z pewnością będą o wiele tańsze.

Gdzie pojechać w góry na urlop 2019?

Zwolennicy pieszych wycieczek po górach mogą w Polsce wyjechać w Tatry, Beskidy, Bieszczady, Pieniny, Góry Świętokrzyskie oraz w Karkonosze. Wyjazd w góry to doskonała propozycja zarówno dla samotników, jak i grup przyjaciół czy rodzin z dziećmi. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Osoby, które decydują się na urlop w górach, najczęściej lubią aktywnie spędzać wolny czas, co nie oznacza, że nie znajdzie się też rozrywka dla tych, którzy preferują przede wszystkim urlop z książką czy kąpiel w basenie. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, to z pewnością zainteresują Cię atrakcje turystyczne w Szaflarach na Podhalu. Możesz tam podziwiać piękne widoki czy wybrać się na trekking, ale polecamy Ci przede wszystkim wizytę w szaflarskich termach. Jest to miejsce godne uwagi każdego turysty. Jest to też bardzo popularna miejscowość, dlatego noclegi zarezerwuj odpowiednio wcześniej za pośrednictwem tego portalu: https://meteor-turystyka.pl/noclegi,szaflary,0.html.

Kolejnym miastem, które powinno Cię zainteresować, jest Przemyśl. Przez mieszkańców i znawców topografii oraz historii miejscowości Przemyśl nazywany jest polskim Rzymem. Dlaczego? Tak samo, jak stolica Włoch leży na siedmiu wzgórzach. W tym mieście coś dla siebie znajdą przede wszystkim miłośnicy architektury oraz średniowiecznych budowli sakralnych. W niedalekiej odległości od Przemyśla znajduje się miejscowość Sanok, do której odwiedzenia zachęcamy wielbicieli twórczości Zdzisława Beksińskiego. W Sanoku znajduje się muzeum, poświęcone twórczości genialnego malarza i grafika, jakim niewątpliwie był Beksiński. Noclegi w Przemyślu i pobliskich miejscowościach zarezerwujesz tutaj: https://meteor-turystyka.pl/noclegi,przemysl,0.html.

Nadbałtyckie miejscowości, które warto odwiedzić w wakacje 2019

Nadmorskie miejscowości są zdecydowanie najpopularniejsze wśród Polaków, którzy szukają miejsca na spędzenie letniego urlopu. Największą wadą wakacji nad morzem w sezonie letnim jest tłok na plażach. Na szczęście można sobie z tym poradzić – wystarczy wybrać się do mniej popularnej miejscowości. Wśród niewielkich nadmorskich miejscowości znajdziesz Rewal. Pod względem turystycznym jest wyjątkowo atrakcyjnym miejscem na wakacje 2019. Warto się tu wybrać na urlop, aby wypocząć na czystych plażach z dala od miejskiego zgiełku. Kwatery możesz zarezerwować tutaj: https://meteor-turystyka.pl/noclegi,rewal,0.html. Rewal to idealne miejsce na rodzinne wakacje. Rodzice z dziećmi mogą odwiedzić między innymi Park Wieloryba, gdzie znajdują się repliki wielu gatunków morskich zwierząt. Osobom, którym spacer brzegiem morza nie wystarcza, polecamy wycieczki rowerowe Szlakiem Nadmorskim im. Czesława Piskorskiego (Europejski Szlak Dalekobieżny E-9), który przebiega przez Rewal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here