Obecnie podróżujemy coraz więcej. Nowym standardem jest zabieranie ze sobą sprzętu elektronicznego w podróż. Telefon jest już niewystarczający. Większość z nas podróżuje zarówno prywatnie, jak i biznesowo ze swoim laptopem, w którym znajduje się całe nasze wirtualne i zawodowe życie.

Sprzęt pod odpowiednią ochroną

Lecąc samolotem możemy skusić się na umieszczenie laptopa w bagażu głównym, który trafi do luku. Jednak w wielu przypadkach bagaże są dość brutalnie traktowane na lotniskach. W efekcie sprzęt może się łatwo obić mimo zabezpieczenia, a jego wyjęcie na miejscu przyniesie raczej frustrację niż efektywną pracą.

Jadąc w delegację laptop jest niezbędny. Latamy najczęściej, jednak podróż samochodem lub pociągiem również może być niebezpieczna dla sprzętu. Chodzi przecież nie tylko o bezpieczeństwo, ale również o wygodę podczas podróży. Jednym z priorytetowych zakupów dla posiadaczy laptopa, którzy wiedzą, że będą oni bardziej mobilni, a sam sprzęt spędzi sporo czasu nie tylko na domowym biurku jest plecak na laptopa. Placek na laptopa w odróżnieniu od standardowej torby daje nam więcej swobody. Można w nim umieścić bez większych problemów wszystkie kable oraz dodatkowe sprzęty jak np. dyski zewnętrzne, słuchawki, zapasową kamerę i wiele innych. Niewątpliwą zaletą jest to, że wypakowany plecak na laptopa nie będzie gabarytowo przypominał nieporęcznej cegły. Torby na laptopy nie zawsze dają taką możliwość. Są one projektowane z myślą o mniejszym obłożeniu – w efekcie zabranie torby z laptopem na pokład samolotu jest w większości przypadków nieporęczne (dalej trzeba uważać żeby nieopatrznie nie stuknąć sprzętem i go nie uszkodzić).

Plecak lepszym rozwiązaniem

Plecak na laptopa daje znacznie więcej możliwości. Jeśli nie mamy dużo dodatkowego sprzętu do laptopa to sam plecak może z powodzeniem służyć jako mały bagaż podręczny do samolotu czy pociągu. Drugą sprawą jest to, że sprzęt mamy zawsze pod ręką. Oferowane w sklepach zarówno stacjonarnych, jak i sieciowych warianty wyposażone są w mnóstwo ergonomicznych przegródek, które dają więcej wygody oraz (co najważniejsze) pełną świadomość, że sprzętowi nic nie grozi. Plecak na laptopa nie będzie dużym wydatkiem. Przed okresem letnim sklepy wprowadzają liczne promocje na swoje produkty – producenci zdają sobie doskonale sprawę, że jest to najlepszy moment na sprzedaż tego rodzaju sprzętu. W lato wielu z nas będzie wyjeżdżać zarówno w delegacje jak i na zasłużone urlopy. Zabranie ze sobą laptopa jest musowe dla pozostania w dobrej łączności ze światem – w końcu nie wszystko da się zrobić wygodnie z poziomu telefonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here