Zasilanie urządzeń przenośnych

Urządzenia przenośne stanowią ważną część życia społeczeństwa. Każdy z nas posiada co najmniej kilka urządzeń, które są zasilane przez baterie lub akumulatory. Mimo olbrzymiej wagi systemów ładujących, jedynie niewielka garstka użytkowników potrafi dokonać wyboru odpowiednich baterii. Zła decyzja może w przyszłości skutkować obniżeniem wydajności przenośnego urządzenia lub jego zniszczeniem. Powstało również wiele teorii, które stanowią o prawidłowym ładowaniu urządzeń przenośnych. Jedną z nich jest na przykład pilnowanie, by bateria telefonu czy laptopa w momencie rozpoczęcia ładowania nie miała mniej niż 20% mocy. Najważniejszym jednak aspektem dotyczącym prawidłowego ładowania jest dokładne przyjrzenie się parametrom urządzenia oraz baterii, i na tej podstawie dokonanie odpowiedniego wyboru akumulatora czy zasilacza.

GP Batteries posiada szeroką gamę baterii i akumulatorów pod względem wielkości, cen i mocy. W asortymencie można znaleźć produkty guzikowe, zwane potocznie „pastylkami”, a także klasyczne oraz specjalistyczne rodzaje baterii. Różnorodność dotyczy również akumulatorów GP, do których można dodatkowo nabyć odpowiednie ładowarki. Akumulatory z najwyższej półki można ładować nawet do 1500 razy, dzięki czemu nabyte produkty pozostaną przy użytkowniku przez kilka lat od czasu zakupu.

GP opiera swoje produkty przede wszystkim na wydajności i skuteczności. Ładowarki do akumulatorów zaprojektowano w taki sposób, by w jak najkrótszym okresie czasu naładowały produkty. Ich małe rozmiary i niewielka waga ułatwiają przenoszenie, dzięki czemu ładowanie może przebiegać w każdym wybranym przez nas miejscu. W ofercie znajdują się także ładowarki, które nie wymagają stałego podłączenia do prądu.

Warto wspomnieć, że GP Batteries opiera swoją działalność na ekologicznym produkowaniu. Mimo względnej szkodliwości baterii i akumulatorów, firma dba o poszerzanie świadomości klientów przez artykuły czy reklamy. Najczęstszym tematem jest kwestia utylizacji baterii. Nawet jeden akumulator jest w stanie dokonać ogromnych zniszczeń środowiska, nierzadko trwale uszkadzając glebę i jej właściwości. Dlatego też firma w sposób przystępny dla każdego promuje ekologiczne sposoby utylizacji baterii.

Opakowania wykonane są w całości z papieru, a większość produktów tworzona jest z surowców pochodzących z recyklingu. W celu podkreślenia ekologicznych działań powstały dwie nowe serie produktów: ReCyko i ReCyko Pro. Akumulatory posiadające oznaczenie ReCyko Pro, posiadają niski współczynnik samorozładowania – nawet po pięciu latach bezczynności zachowują 70% pierwotnej energii. Ich praca może przebiegać w każdych warunkach, włączając ekstremalne wahania temperatur od -20 do 50 stopni Celsjusza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here