Organizując swoim dzieciom ferie zimowe, często przeglądamy oferty rozmaitych zimowisk. Najchętniej wysyłamy je w malownicze Tatry, tłumacząc się tym, że czas spędzony z rówieśnikami z dala od domu będzie dla nich najlepszą opcją. Wydaje się niemożliwe, aby zaplanować wspólny wyjazd dla całej rodziny tak, aby wypoczynek był naprawdę owocny? Nic bardziej mylnego. I chociaż Zakopane, Poronin i Małe Ciche to przepiękne miejscowości, warto spojrzeć nieco dalej!

Tyrol z rodziną? Czemu nie?

Chociaż pomysł zimowego wyjazdu w Alpy całą rodziną może wydawać się szalony, z całą pewnością będzie to jeden z najlepszych urlopów. Wspólne ferie zimowe wcale nie oznaczają tygodniowego pilnowania, aby dzieciom nic się nie stało, aby się nie zgubiły albo nie przemarzły. Jeśli wyjazd zostanie dobrze zaplanowany, dzieci będą miały okazję się wyszaleć, a rodzice w spokoju odetchnąć. Jednym z najatrakcyjniejszych rodzinnych kierunków stała się w ostatnim czasie dolina Stubai znajdująca się w austriackiej części regionu Tyrol po tym, jak przewodnik narciarski ADAC Ski Guide nadał jej tytuł najbardziej przyjaznego dla rodzin terenu narciarskiego. Liczne kurorty znajdujące się w tej malowniczej okolicy proponują swoim gościom szereg atrakcji. Największą z nich jest lodowiec Stubai pokryty śniegiem od października do czerwca. Do dyspozycji turystów pozostaje ponad 35 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności rozlokowanych na jego terenie. Oprócz tego, można zachwycać się pięknem tyrolskiego krajobrazu korzystając z platformy widokowej Top of Tyrol.

Jak się za to zabrać?

Najlepsze oferty rodzinnych wyjazdów w Alpy znaleźć można na stronie internetowej www.beskidtravel.pl. Biuro Turystyki Aktywnej Beskid Travel pomaga w organizacji zimowego wypoczynku właśnie w dolinie Stubai. Wczasy trwają tydzień, a wyjazdy odbywają się przez cały sezon. Biuro proponuje zakwaterowanie w jednym z kilku zaufanych ośrodków narciarskich w pobliżu lodowca. Oprócz tego, współpracuje z Klubem Narciarskim BEST, który szczyci się doświadczoną i lubianą kadrą trenerów. Klub organizuje zajęcia narciarskie na stoku na wszystkich poziomach zaawansowania, a także animacje dla dzieci. Dzięki temu, rodzice mogą bez zmartwień odpoczywać na stoku, podczas gdy ich dzieci świetnie bawią się z rówieśnikami. Zajęcia odbywają się w małych grupkach, dlatego instruktorzy mogą popracować z każdym uczestnikiem indywidualnie. Ośrodki na lodowcu oferują wielbicielom śnieżnego szaleństwa ponad 30 tras i wyciągów oraz wypożyczalnie profesjonalnego sprzętu. Czas spędzony w dolinie Stubai umilą przepiękne widoki oraz świeże, wysokogórskie powietrze. Wybór tego miejsca na zimowy urlop to gwarancja śniegu oraz niezapomnianych wrażeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here