zdrowe jedzenie
fot. pexels.com

Wiele osób, którym zależy na odpowiednim odżywianiu pomija składniki, które są istotne w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Wiele kobiet boi się nadmiernego spożywania tłuszczu oraz białka, bojąc się, że tym samym nabierze niezdrowej masy i kilogramów. Jest to ogromnym błędem, którego należy unikać. Sprawdź, o jakie składniki warto dbać w zdrowym jadłospisie!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/skladniki-ktory-brakuje-w-kazdym-jadlospisie/

Zdrowe jedzenie

Zdrowe jedzenie nie musi opierać się wyłącznie na spożywaniu warzyw oraz owoców oraz na lekkostrawnych produktach, które nie nasycają nas oraz nie powodują, że jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani.

Diety oparte o powyższe założenia zazwyczaj kończą się efektem jo-jo i powodują wyłącznie frustrację oraz głód u osób, którym zależy na zrzuceniu kilogramów i dbaniu o swoją sylwetkę. W prawidłowej diecie i zbilansowanym żywieniu należy zadbać o dostarczenie do organizmu zarówno odpowiedniej ilości węglowodanów, białka jak i tłuszczu.

Wbrew temu, co myślisz większość osób, iż tyje się od węglowodanów i tłuszczu, nie jest to prawda. Tyje się od nadmiaru kalorii, który spożywamy i od wysoko przetworzonych produktów, których nie umiemy sobie odmówić.

Co jeść, aby jeść zdrowo?

Chcąc jeść zdrowo i odżywiać się prawidłowo z pewnością nie powinniśmy unikać tłuszczów oraz białka. Wręcz przeciwnie, w naszej diecie powinno znaleźć się miejsce dla obu tych makroskładników. Dieta zbilansowana zakłada podział 30% białka, 30% tłuszczu oraz 40% węglowodanów. Do tego codzienna dbałość o aktywność fizyczną i nie tylko czujemy się lepiej, ale również lepiej wyglądamy.

Białko, które powinniśmy spożywać powinno być dobrej jakości i pochodzenia. Może być w postaci chudego mięsa drobiowego, ryb, nabiału oraz produktów roślinnych. Węglowodany powinny być bogate w błonnik, a także pełnowartościowe, a więc mogą to być pełnoziarniste produkty lub bogate właśnie w błonnik. Zdrowe źródło tłuszczu znajdziemy w orzechach, rybach, oliwie z oliwek, oleju kokosowym.

Przeczytaj też: http://www.patland.pl/zdrowa-kolacja-co-przygotowac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here