Jeśli planujesz wypoczynek w kameralnym, spokojnym miejscu, koniecznie odwiedź malowniczą miejscowość położoną w Beskidzie Wysokim-Korbielów.

Korbielów jest świetną „bazą wypadową” w urzekające i mało uczęszczane miejsca. Położony jest na zboczach masywu góry Pilsko i sąsiaduje z Orawą, która leży u podnóża Babiej Góry. Zaledwie 21km dzieli go również  ze słowacką granicą.

Miejscowość ta, przyciąga do siebie zarówno zimą jak i latem.  Główną atrakcją jest tu bogata sieć nowoczesnych tras narciarskich, wyciągów oraz szlaków turystycznych. W połączeniu z bogatą bazą noclegową– Korbielów jest jedną z najbardziej atrakcyjnych polskich miejscowości.

A jakie atrakcje jeszcze Was tu czekają?

Sporty zimowe

Stoki narciarskie w Korbielowie są jednymi z najatrakcyjniejszych. W tej miejscowości zlokalizowany jest również jeden z największych w Polsce ośrodek narciarski- Pilsko. Sezon narciarski rozpoczyna się już w listopadzie i trwa aż do końca marca. W Korbielowie znajdziecie około 15 działających wyciągów orczykowych i  4 wyciągi krzesełkowe. Wyciągi krzesełkowe, działają również w sezonie letnim. Ponadto 4 trasy są również sztucznie naśnieżane. Przeszło 23 kilometrowe trasy narciarskie są zróżnicowane pod kontem trudności, dlatego świetnie będą się tu bawić zarówno mniej, jak i bardziej zaawansowani narciarze. Działają tu szkółki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu, organizowane są liczne zawody w Narciarstwie alpejskim, Skicrossie, Carvingu czy Freestylu. Nad bezpieczeństwem narciarzy czuwa Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Pasjonaci innych sportów zimowych, również znajdą tu coś dla siebie. W Ośrodku narciarskim Pilsko znajduje się snowpark do jazdy freestylowej na snowboardzie.

Wycieczka na Halę Miziową

Jeżeli preferujecie piesze wycieczki, koniecznie wybierzcie się żółtym szlakiem na Halę Miziową pod Pilskiem. W ciągu dwóch godzin znajdziecie się przy schronisku, z którego rozciągają się niezapomniane, malownicze widoki, między innymi na Górę Pięciu Kopców.

Przełęcz Przysłopy

Będąc w Korbielowie, nie można nie odwiedzić Przełęczy Przysłopy. Leży ona w masywie Pilska, rozdzielając grzbiety Uszczawnego i Łabysówki. Przebiegają przez nią rozmaite szlaki turystyczne, między innymi te, najczęściej uczęszczane z Korbielowa do Sopotni Wielkiej.   Tutaj atrakcją są również wypasające się owce.

Kolej linowa Skrzyczne

Nieopodal Korbielowa, w Szczyrku, znajduje się kolej linowa Skrzyczne. Działą ona zarówno latem, jak i zimą. Jest to nowoczesna kolej,składająca się z dwóch osobnych odcinków. Pierwszy z nich, to wyciąg wożący turystów niewielkimi dwuosobowymi kanapami. Dociera do Hali Jaworzyna, gdzie można zatrzymać się na chwilę i ruszyć dalej, lub wyruszyć z tego miejsca,  w innym kierunku.
Drugi odcinek kolei ukończono  w 2013 roku i obecnie przewozi  turystów wygodną, czteroosobową kanapą. Dociera niemal na sam szczyt góry, z której rozpościerają się urzekające widoki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here