hawaje
fot. pexels.com

Hawaje to zdecydowanie jedno z miejsc na mapie świata, w które często podróżują ludzie. Poznaj najciekawsze miejsca, które warto tam zobaczyć!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/10-najlepszych-miejsc-na-wakacje-na-hawajach/

Wyspa Oahu

To miejsce dla fanów nurkowania z rekinami lub dla tych, którzy chcą spróbować takiej atrakcji. Właśnie w tych rejonach można obcować z żarłaczem tygrysim. Jako turysta możesz tu mieć kilka możliwości bliższego przyjrzenia się rekinom. To m.in. obserwowanie rekinów będąc wewnątrz klatki zanurzonej w wodzie, a dokładniej ujmując w oceanie. Wszystko jest oczywiście nadzorowane przez specjalistów i pod największym z możliwym nadzorem, aby całość tej przygody była bezpieczna dla każdego kto bierze w niej udział.

Trekking na Diamond Head

Diamond Head jest wygasłym wulkanem, ulokowanym w Waikki. Jest to jednocześnie zdecydowanie najbardziej charakterystyczny punkt w całej okolicy. Wulkan ten stał się najczęściej odwiedzanym miejscem przez turystów i dlatego określany jest jako pomnik stanu Hawaje. To tylko świadczy o tym, że to miejsce trzeba naprawdę zobaczyć.

Chinatown w Honolulu

Chinatown to zdecydowanie jedno z najbardziej barwnych  miejsc na Hawajach. Można tutaj odwiedzić targ, który pozwala zakupić dobrej jakości rozmaite owoce. To dzielnica jest również miejscem rozrywki, przedstawień i koncertów. Co ciekawe, organizowane są wyprawy z przewodnikiem, który oprowadza po całej dzielnicy i opowiada o jej historii, która jest ciekawa i naprawdę bardzo mocno osadzona  w przeszłości oraz ma wpływ na kulturę Hawajów tak w ogóle.

Haiku Stairs

Inaczej są to schody do nieba i właśnie tak turyści określają Haiku Stairs. Niestety nie jest to typowa atrakcja, bo z jednej strony jest to miejsce charakterystyczne na mapie Hawajów, ale z drugiej można powiedzieć, że nie istnieje. Otóż schody te prowadzą bardzo wysoko do tajnej stacji, która już teraz nie istnieje. Schody były pierwotnie drewniane, a później metalowe. Natomiast całość jest ogrodzona drutem kolczastym i nie można tam wchodzić. Wiele osób postuluje o wyremontowanie schodów, ale niestety nic nie zapowiada się, że tak właśnie się stanie.

Przeczytaj też: http://www.patland.pl/zwiedzanie-wloch-co-zobaczyc/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here