ból serca
fot. Pixabay.com

Ból jest dla nas sygnałem ostrzegawczym. Znamy to od zawsze – gdy coś nas parzy, zabieramy rękę, a gdy boli to zwykle nie jesteśmy w stanie skupić się na niczym innym. Dokładnie tak samo jest z sercem – gdy pojawia się ból, natychmiast powinniśmy zacząć szukać przyczyny by móc zadziałać.

 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/gdzie-boli-serce/

 

Umiejscowienie bólu

Uważamy, że ból serca powinien pojawić się z lewej strony jednak serce znajduje się za mostkiem czyli na środku. Stąd jeśli odczuwamy duszności, nudności oraz zaczynamy się pocić a dodatkowo czujemy ból właśnie na środku klatki, powinniśmy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub wezwać pomoc medyczną gdyż może to być zawał! W tym przypadku czas odgrywa bardzo istotną rolę. Oczywiście przyczyną może być zapalenie mięśnia sercowego czy uszkodzenie nerwu jednak w takim przypadku kontakt ze specjalistą jest niezbędny by zdiagnozował przyczynę

 

Ważna jest świadomość oraz profilaktyka

Dlatego właśnie ważna jest świadomość bólu oraz prawidłowej reakcji niezależnie czy sytuacja spotyka na czy jesteśmy świadkami. Powinniśmy również wprowadzić działania profilaktyczne w celu uniknięcia zawałów czy chorób serca. Zadbanie o zdrowszy tryb życia czy zwiększenie aktywności fizycznej, wprowadzenie większej ilości warzyw i owoców zdecydowanie przyniesie same korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia.

 

Przeczytaj też: http://www.patland.pl/jak-rozpoznac-stan-przedzawalowy/

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here