Jak skrócić czas podróży na Hel?

0
1192

Jeśli podczas najbliższych wakacji planujesz odwiedzić Półwysep Helski i szukasz sposobu na ominięcie drogowych korków, jedną z najatrakcyjniejszych opcji dojazdu jest wynajęcie szybkiej motorówki. Na rynku znajdziesz wiele firm zajmujących się wypożyczaniem łodzi RIB, w tym firmy świadczące usługi wodnych taksówek kursujących w okresie wakacyjnym pomiędzy Trójmiastem i Półwyspem Helskim. Łodzie zabierają na pokład od kilku do kilkunastu osób.

Podróż drogą morską

Już od pewnego czasu pomiędzy wybranymi miejscowościami Zatoki Gdańskiej w miesiącach letnich kursują tzw. tramwaje wodne. To statki pasażerskie zabierające na pokład nawet kilkaset osób. Ich zaletą jest stosunkowo niska cena biletu. Wadą czas trwania rejsu, który zwykle jest dłużysz niż godzina oraz sztywne godziny kursowania, przez co w porcie musimy zjawić się wcześniej, by zdążyć na statek. Jeśli szukasz bardziej elastycznego środka transportu, dogodniejszą opcją są tzw. taksówki wodne. Najczęściej są to nowoczesne łodzie RIB (pontony ze sztywnym dnem i silnikiem spalinowym o dużej mocy) obsługiwane przez doświadczonych sterników, gwarantujące przewóz z Trójmiasta na Półwysep Helski w czasie znacząco krótszym niż godzina. Osoby zainteresowanie możliwością skorzystania z usług taksówki wodnej informacji na ten temat mogą szukać m.in. na stronie https://www.premiumboats.pl/service-page/taxi-wodne-na-hel – serwis internetowy jednej z popularnych wypożyczalni łodzi RIB w Gdyni.

Co oprócz oszczędności czasu?

Wybór drogi wodnej przez Zatokę Gdańską z Trójmiasta na Hel to nie tylko znacząca oszczędność czasu, zwłaszcza w sezonie letnim, gdy drogi lądowe są niemal cały czas zakorkowane, ale także doskonały sposób na spędzenie czasu i poznanie zatoki od strony morza. Podczas rejsów szybką łodzią motorową można doświadczyć niezapomnianych wrażeń, rozkoszując się świeżą morską bryzą i rozwiewającym włosy wiatrem. Co warte podkreślenia, łodzie RIB wykorzystywane są nie tylko do transportu pomiędzy poszczególnymi miejscowościami wybrzeża. Z powodzeniem można wypożyczyć je również na ekscytujący rejs z dużą szybkością czy rekreacyjną wyprawę turystyczną w celu poznania największych atrakcji Zatoki Gdańskiej.

Podróż taksówką wodną z Trójmiasta na Hel to doskonała alternatywa dla wyprawy samochodem. Przy pomocy nowoczesnej motorówki dotarcie z mariny w Gdyni do Jastarni lub Helu zajmie mniej niż pół godziny. Co ważne, w cenie usługi jest powrót do mariny. Dla dziesięcioosobowej grupy koszt wynajęcia motorówki na około dwie godziny, na jedną osobę, to zaledwie około 60 zł. Atrakcyjna cena dla wszystkich lubiących nowe wrażenia, którzy nie boją się dużych prędkości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here