Rejs po wodach Chorwacji

Adriatyk zdobywa uznanie coraz większej grupy turystów. W tym sezonie ogromną popularnością cieszyć się będzie Chorwacja i potwierdza to niejedno biuro podróży. Nie ma w tym nic dziwnego, zresztą od lat turyści z Polski przybywają do tego bałkańskiego kraju, by nacieszyć się nieziemskimi widokami, egzotycznym klimatem oraz czystą i ciepłą wodą morza. Co ciekawe, coraz więcej osób decyduje się na zwiedzanie Chorwacji, żeglując, zamiast podróżować samochodem.

Istria z Włoskim klimatem

Jeśli wybierzesz północny region tego kraju, czarter jachtów w Chorwacji umożliwi Ci zwiedzanie urokliwych miasteczek rodem z Włoch. Amfiteatr w Puli, kręte i wąskie uliczki w Rovinj, wyjątkowy krajobraz Fazany, to wszystko czeka na Ciebie na Istrii. Żeglując, możesz zwiedzać ląd kontynentalny i wyspy, koniecznie dopłyń do Krk. Zresztą, spędzając wakacje na jachcie w okolicach północnej Chorwacji, bez problemu możesz zwiedzić też Włochy. Tylko niewielka odległość dzieli przecież od Wenecji czy San Marino. Musisz też wiedzieć, że to w tej okolicy bytuje najwięcej delfinów, z całą pewnością uda Ci się je zobaczyć na wielkich wodach Adriatyku.

Środkowa Dalmacja i urokliwe zakątki

To właśnie ten środkowy odcinek Chorwacji pozwoli Ci zobaczyć najpiękniejszy krajobraz. Dopłyń jachtem na Hvar czy Brać, zwiedź tzw. błękitną jaskinię, zobacz wrak zatopionego statku. Wszystko to czeka na Ciebie podczas żeglowania po lazurowej wodzie Adriatyku. Jeśli planujesz zobaczyć najlepsze atrakcje miast Dalmacji, skieruj się na Zadar, Split, Trogir, ale piękne widoki ujrzysz też w Breli czy nieco zatłoczonej Makarskiej. Zwiedzenie Riwiery jest idealne właśnie podczas żeglowania – w razie zbytniego gwaru po prostu popłyniesz jachtem w bardziej ustronne miejsce.

Południowa Dalmacja – w stronę Dubrownika

Każdy, kto zawita do Chorwacji bez względu na rodzaj transportu, musi koniecznie odwiedzić Dubrownik. To prawdziwa „perełka” całych Bałkanów. Dubrownik znajduje się na południu kraju, w niedalekiej odległości od granicy z Czarnogórą. Dla podróżujących autem z Istrii przejechanie tylu kilometrów może być sporym problemem, ale takie żeglowanie to sama przyjemność.

Po drodze do Dubrownika warto zacumować w Orebicu albo zobaczyć wyspę Korcula. Tuż przy samym Dubrowniku znajduje się zaś urocza, niezamieszkana przez ludzi wysepka Lokrum. Warto ją zwiedzić, by podziwiać bytujące na niej króliki i pawie, można oddać się też nurkowaniu w tzw. martwym jeziorze. Atrakcją w pobliżu Dubrownika będą również Wyspy Elafickie i skrywane na nich atrakcje turystyczne.

Przekonałeś się, że żeglowanie po Adriatyku to doskonały pomysł? Jeszcze nie jest za późno, by zaplanować właśnie takie wakacje. Chorwacja czeka na turystów, a w czasie pandemii koronawirusa może właśnie zwiedzanie jej z poziomu wody jest najlepszą opcją? Zbierz przyjaciół i przeżyjcie razem niezapomnianą, pełną wrażeń przygodę życia, obserwując jednocześnie łono morskiej natury, podziwiając wyjątkowe widoki i napawając się błogą ciszą oraz relaksem, jakich trudno szukać w zatłoczonych kurortach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here