Nie ulega wątpliwości, iż jednym z najbardziej komfortowych sposobów podróżowania jest latanie samolotami. Ta metoda zapewnia nie tylko szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce, ale także wygodę i bezpieczeństwo podróży. I chociaż latanie samolotami jest coraz bardziej popularne, to jednak u wielu osób wciąż pokutuje przekonanie, iż jest ono zarezerwowane jedynie dla osób z zasobnymi portfelami. Nic bardziej mylnego. Eksperci w podróżowaniu przekonują, iż tanie loty są możliwe – należy tylko wiedzieć, jak z nich skorzystać.

Jedną z podstawowych metod na obniżenie kosztów biletów lotniczych jest ich zakup z dużym wyprzedzeniem. Większość linii lotniczych proponuje naprawdę duże zniżki dla osób, które zdecydują się na rezerwację na kilka miesięcy przed planowanym wylotem. W niektórych przypadkach można także trafić na ciekawą propozycję last minute, jednak – jak podkreślają eksperci – oferty tego typu są już coraz rzadsze (chociaż cały czas obecne). Inne sposoby na tanie loty to:
– korzystanie z promocji linii lotniczych,
– zapisanie się na newslettery, co umożliwia bieżące śledzenie ofert,
– wyszukiwanie voucherów i kodów promocyjnych,
– zakup kart stałego klienta, co umożliwia skorzystanie z promocji i rabatów oferowanych przez daną linię lotniczą.
Dodatkowo warto regularnie odwiedzać strony internetowe prezentujące oferty i promocje linii lotniczych, gdyż nie do rzadkości należą sytuacje, iż to właśnie na takich platformach można znaleźć naprawdę interesujące oferty (na przykład darmowe loty dla dzieci, zniżki na kolejne bilety lub cykliczne akcje rabatowe organizowane przez przewoźników).

Jednym z podstawowych błędów popełnianych przez początkujących turystów jest poszukiwanie ofert przelotów na stronie konkretnego przewoźnika. Taka metoda powoduje, iż w wielu przypadkach podróżnik decyduje się na zakup pierwszego proponowanego biletu. A tymczasem możliwość skorzystania z atrakcyjnych ofert dają przede wszystkim wyszukiwarki tanich lotów. Sposób działania tego typu witryn jest bardzo prosty – porównują one oferty wszystkich przewoźników i proponują te najbardziej korzystne. Podstawową zaletą wyszukiwarek jest przede wszystkim oszczędność czasu oraz możliwość przejrzenia najtańszych przelotów. W niektórych przypadkach warto także rozważyć zakup biletu lotniczego na stronie wyszukiwarki (a nie bezpośrednio u przewoźnika), gdyż bardzo często zdarza się, iż może być on znacznie tańszy niż na stronie internetowej konkretnej linii lotniczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here