Gran Canaria to jedna z Wysp Kanaryjskich, która już od wielu lat cieszy się niezmiennym zainteresowaniem wśród turystów. I trudno się temu dziwić, gdyż wyspa – obok Teneryfy – to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc, oferujących nie tylko piękną pogodę, ale także szereg rozrywek i różnorodnych form aktywnego spędzania czasu.

Gran Canaria to doskonałe miejsce do spędzenia letnich wakacji – i to zarówno w gronie dobrych znajomych, jak i z całą rodziną. Każda osoba wybierająca się na wyspę odnajdzie tu atrakcje na miarę własnych upodobań, gdyż to popularne miejsce jest uznawane za jedno z najbardziej rozrywkowych. Najpopularniejsze miejsca na wyspie to:
– parki zoologiczne i botaniczne (na przykład Palmitos Park, który łączy tradycyjne zoo z pokazami sztuczek wykonywanych przez zwierzęta, motylarnia, Cocodrilo Park, w którym można zobaczyć nie tylko prawdziwe krokodyle, ale także kilka innych gatunków zwierząt oraz Camel Park, w którym można podziwiać wielbłądy i udać się nimi na przejażdżkę),
– Sioux City (czyli kowbojska wioska pozwalająca się przenieść w czasie),
– Angry Birds Activity Park (czyli park rozrywki nawiązujący do słynnej kreskówki, w których najmłodsi mogą zmierzyć się z torami przeszkód i różnymi zadaniami do wykonania),
– park wodny (zapewniający rozrywkę dla całej rodziny),
– Holiday World (czyli wesołe miasteczko, które oferuje atrakcje nie tylko dla najmłodszych, ale także tych nieco starszych).
Wszystkie wymienione wyżej miejsca są niezwykle ciekawe i cieszą się dużą popularnością wśród turystów. Wstęp do nich jest oczywiście płatny, ale można skorzystać z wielu promocji (na przykład biletów łączonych), które pozwalają nieco ograniczyć koszty.

Gran Canaria to nie tylko miejsce pełne parków rozrywki. Wyspa ta oferuje także szereg atrakcji dla miłośników sportów wodnych. Amatorzy nurkowania mogą skorzystać z licznych szkół, które oferują podwodne podróże pełne niezapomnianych widoków, a zwolennicy wypoczynku wodnego mogą pokusić się o wypożyczenie łodzi, motorówki lub kajaku. Natomiast osoby preferujące inny sposób spędzania wolnego czasu mogą zdecydować się na golf, tenis lub jazdę konną. Gran Canaria to takie miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here