Bon turystyczny

Bon turystyczny dla wielu osób okazał się wielką pomocą. Niektóre rodziny, posiadające niepełnoletnie dzieci, mogły liczyć na dofinansowanie w postaci 500zł. Inne osoby mogły zapewnić sobie większe kwoty. Niektórzy wykorzystali bon już na samym początku, a inni mają jeszcze do dyspozycji takie środki finansowe. Do kiedy należy wykorzystać bon? Gdzie warto go wykorzystać?

Czas na pieniądze

Tak, bon turystyczny należy wykorzystać do końca marca 2022 roku. Jest on ważny od sierpnia 2020 roku. Każda osoba, której przysługuje takie dofinansowanie, ma prawie dwa lata na to, aby wybrać miejsce, gdzie taki bon można wykorzystać. Pełna lista miejsc i atrakcji dostępna jest na dedykowanej stronie. Przyznać trzeba, że oferta jest naprawdę zróżnicowana. Co z tego wybrać? Może dobrą propozycją staną się Mazury. Wszyscy tylko ten Bałtyk i Bałtyk. Góry też są przez wszystkich bardzo często odwiedzane. To może warto tym razem postawić na Mazury? Na jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów, którego urok można odkryć w każdej chwili? Wystarczy tylko kilka godzin, aby móc dojechać do jednego z miast znajdujących się na tym terenie. Bon turystyczny ze spokojem można wykorzystać w Giżycku – jednym z najpiękniejszych miast na Mazurach.

Atrakcje w Giżycku

Bon turystyczny w Giżycku można wykorzystać na znalezienie dobrej bazy noclegowej. Zanim jednak je sprawdzimy, w pierwszej kolejności sprawdźmy, jakie atrakcje czekają na wszystkich w tym mieście. Giżycko leży na na północnym brzegu jeziora Niegocin. Przez miasto przepływa Kanał Łuczański (nazywany również Kanałem Giżyckim), łączący jeziora Niegocin i Kisajno (Mamry). Jest to już pierwsza atrakcja dla turystów, którzy są spragnieni wodnych kąpieli. W sezonie letnim znaleźć tu można kąpieliska, jak również miejsca, gdzie z powodzeniem będzie można wyczarterować łódź – często nawet nie posiadając uprawnień. W Giżycku znajduje się również jedna z największych atrakcji na Mazurach – Twierdza Boyen. Odwiedzając twierdzę Boyen możemy zajrzeć też na niewielki cmentarz wojenny. Młodzi ludzie na pewno chętnie odwiedzą park linowy, gdzie można spróbować swoich sił na różnych trasach.

Nocleg w zamku

Czy marzyliście kiedyś o tym, aby nocować w zamku? W Giżycku jest to możliwe. W tym mieście znajduje się dawny zamek krzyżacki, który przez wiele lat podupadł, w pewnej części został nawet zburzony, ale jego charakter został przywrócony. A to wszystko dzięki gruntowanej renowacji. Może dzisiaj w środku nie spotkamy zamkowych i eleganckich komnat, ale można tu znaleźć równie wygodny i piękny hotel, gdzie można wykorzystać bon turystyczny. Z zewnątrz dawny zamek krzyżacki robi imponujące wrażenie, a co to dopiero będzie, jeżeli zajrzymy do środka. W hotelu znaleźć można wiele udogodnień dla gości, więc wypoczynek w takim miejscu na pewno sprawi wszystkim ogromną przyjemność. Warto więc sprawdzić Giżycko, które jest jedną z najpiękniejszych miejscowości turystycznych na Mazurach. Chyba nikt nie pożałuje tego, że miał przyjemność właśnie tutaj wykorzystać bon turystyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here