Rogowo przez wiele lat było praktycznie niedostępne dla turystów, gdyż na okolicznych terenach stacjonowało wojsko. Dziś to już jednak zamierzchła przeszłość – dawna baza wojskowa została przerobiona na muzeum, a miejsce panów w mundurach zajęli mężczyźni w kąpielówkach. Rogowo przeżywa obecnie prawdziwy renesans, a to wszystko za sprawą ludzi, którzy szukają domków letniskowych nad Morzem Bałtyckim i kameralnej atmosfery.

Polskie wybrzeże liczy sobie aż 770 kilometrów. Przy takiej długości ciężko zrozumieć, czemu większość Polaków co wakacje wybiera te same miejscowości. Rzecz jasna za Sopotem, Kołobrzegiem, Ustką, Świnoujściem, Władysławowem, Gdańskiem, Międzyzdrojami czy innym Darłowem przemawia wieloletnia tradycja i rozbudowana baza turystyczna, ale polskie wybrzeże skrywa wiele mniejszych, choć nie mniej interesujących alternatyw. Jedną z takich niedocenianych perełek stanowi niewielkie (niecałe 400 mieszkańców!) Rogowo. Czemu to właśnie tam warto wynająć domki letniskowe nad Morzem Bałtyckim?

Cicho wszędzie…

Rogowo położone jest zaledwie 15 kilometrów od Kołobrzegu, dokładnie w połowie drogi między Dźwirzynem a Mrzeżynem. Miasteczko przez wiele lat pełniło rolę terenu wojskowego, co nieco zahamowało rozwój turystyki, ale dzięki temu dzisiaj plaża nie są przesadnie zatłoczona – nie doświadczymy tam krzyku, awantur i muru utworzonego z setek parawanów. Mniej plażowiczów oznacza wyższy komfort plażowania. Wystarczy spojrzeć na najpopularniejsze nadmorskie kurorty – w ich przypadku walka o dobre miejsce na plaży rozpoczyna się już o godzinie 6 rano, gdy to pierwsi turyści rozkładają ręczniki, ustawiają całe miasteczka parawanów, a po tej „rezerwacji” znikają.

Wiele osób wybiera domki letniskowe nad Morzem Bałtyckim, bo są one zwyczajnie bezpieczniejsze niż wakacje w Egipcie, Tunezji czy Turcji – zauważa właścicielka Palm Rogowo, ośrodka domków letniskowych w Rogowie. – Po kolejnych atakach terrorystycznych do zagranicznych kurortów podchodzimy ze zrozumiałą ostrożnością, a głośna sprawa śmierci Magdaleny Żuk na pewno nie polepszyła wizerunku Egiptu.

Domki letniskowe nad Morzem Bałtyckim: wysoki standard w polskiej cenie

Ludzie chętnie wybierają wczasy nad Morzem Bałtyckim, bo standard usług w Polsce nie odbiega wcale od tego znanego z zachodu Europy. Wystarczy spojrzeć na ww. Palm Rogowo: każdy z domków na terenie ośrodka posiada  dwie trzyosobowe sypialnie, łazienkę, kuchnię i pokój dzienny – każde z tych pomieszczeń jest w pełni wyposażone i przygotowane do natychmiastowego użycia. Ponadto na terenie ośrodka znajduje się plac zabaw, boisko do gry siatkówkę, stół do ping-ponga, a nawet basen z podgrzewaną wodą.

Jeżeli komuś znudzi się plażowanie, to na terenie dawnej jednostki wojskowej można zwiedzić niezwykłą ekspozycję, której główną atrakcję stanowią zabytkowe samoloty: Iskra, Su-22, M-3, LiM-5 oraz Iryda. Wśród innych eksponatów znajduje się też motocykl IŻ oraz fragmenty uzbrojenia, które udało się wydobyć z pobliskiego jeziora. A skoro już mowa o jeziorze Resko Przybrzeżne, to jego bliskie sąsiedztwo na pewno ucieszy wszystkich amatorów wędkowania. Wielbiciele spływów kajakowych powinni z kolei wybrać się nad rzekę Regę. Nadal mało? W takim wypadku zawsze można wybrać się na przejażdżkę rowerem, bo między Rogowem i Kołobrzegiem biegnie wygodna trasa rowerowa – to fragment międzynarodowego szlaku rowerowego R10 wokół Bałtyku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here