Coraz więcej osób decyduje się na zimowy wyjazd do ciepłych krajów. I trudno się temu dziwić, gdyż zima w Polsce potrafi być naprawdę nieprzyjemna – mroźna i śnieżna lub szara i deszczowa. Alternatywą dla tych ciężkich warunków pogodowych mogą być ciepłe wczasy, które pozwolą oderwać się od ciemności, mrozu oraz opadów i rozgrzać ciało w ciepłych promieniach słońca. Zatem nie dziwi fakt, iż dużą popularnością cieszą się wyjazdy do ciepłych krajów – zwłaszcza w trzech pierwszych miesiącach roku, czyli w styczniu, lutym i marcu.

Jednym z kierunków cieszących się największą popularnością jest Egipt, który – obok Dominikany, Meksyku czy Wysp Zielonego Przylądka – od lat jest wybierany przez tysiące turystów spragnionych słońca. Ogromną zaletą Egiptu jest niewątpliwie dobra pogoda, która nawet w miesiącach zimowych gwarantuje temperaturę powyżej 25 stopni. Wprawdzie noce bywają chłodne (zwłaszcza w styczniu i w lutym), ale i na to jest sposób – wystarczy zdecydować się na hotel posiadający basem z podgrzewaną wodą, aby nic nie zakłóciło wodnych kąpieli. Dodatkowym plusem ciepłych wczasów w tym afrykańskim państwie jest cena – zimowy wyjazd jest traktowany jako wakacje poza sezonem i jako taki kosztuje znacznie mniej od wakacji wybieranych w miesiącach letnich. Zatem nie dziwi fakt, iż Polacy chętnie wybierają Egipt na miejsce zimowych wczasów. Z innych państw afrykańskich dużą popularnością cieszą się także Tunezja i Maroko

Innym ciekawym kierunkiem wybieranym na ciepłe wczasy są Wyspy Kanaryjskie – zwłaszcza Teneryfa, Gran Canaria i Fuerteventura. Ich niewątpliwą zaletą są doskonałe warunki pogodowe, czyli pełne słońce i temperatura powietrza przekraczająca 25 stopni w cieniu. Dodatkowym plusem wycieczki na Wyspy Kanaryjskie jest stosunkowo niewielka odległość, która sprawia, iż przelot samolotem jest niezbyt długi i bardzo komfortowy. Warte podkreślenia jest także to, iż Wyspy Kanaryjskie w głównej mierze utrzymują się z turystyki, więc ich władze doskonale wiedzą, jak zapewnić turystom wygodne warunki pobytu i szereg rozrywek podnoszących atrakcyjność wakacji.

Dla osób dysponujących bardziej zasobnym portfelem polecany jest wypoczynek na Bali, Kostaryce, w Tajlandii lub Meksyku. Są to kraje niewątpliwie warte zwiedzenia, które oferują turystom wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Wprawdzie ich podstawową wadą jest dość wysoka cena (która waha się od kliku tysięcy wzwyż za tygodniowy pobyt), to jednak nagrodą za poniesiony wydatek jest gorąca zima i niemały pierwiastek egzotyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here