Przysmaki dla psa

Każdy z nas lubi przysmaki – i nie inaczej jest z naszymi pupilami. Dlatego też nic dziwnego, że wielu właścicieli sięga po przysmaki dla swoich psów. Jednak nie muszą one pełnić wyłącznie roli smakowego dodatku do standardowych posiłków. Mogę spełniać także szereg innych ról, zarówno zdrowotnych, jak i behawioralnych. Zobaczmy zatem, dlaczego warto je dawać i co mogą oferować.

Przysmaki jako karma uzupełniająca

Przysmaki dla psów są tak produkowane, aby nie tylko były ciekawym, smakowym dodatkiem, ale też aby uzupełniały jego dietę w wartościowe składniki odżywcze. Mogą zawierać cenne białko, witaminy i minerały, które wzbogacają klasyczną psią dietę. Dzięki temu wpływają na poprawę jego zdrowia. Podnoszą odporność, wspierają metabolizm i sprawiają, że pies ma znacznie więcej energii do codziennej aktywności.

Przykładem wartościowych przysmaków może być kość dla psa z nadzieniem. Jest ona zrobiona z samych naturalnych składników, które doskonale wpływają na stan zębów i dziąseł psa. Wzmacniają je i pomagają w oczyszczaniu z kamienia. Co więcej, kości te zawierają dużą ilość potrzebnego dla psa białka, odpowiadającego za funkcje budulcowe. Dzięki temu mięśnie, kości, ale też zęby czy sierść ulubieńca będą zdrowsze i piękniejsze.

Naturalna potrzeba gryzienia

Funkcja ta została już poniekąd wspomniana w poprzednim punkcie. Psy posiadają naturalną potrzebę gryzienia, która wspomaga stan zdrowia ich dziąseł i zębów. Gryzienie stosunkowo twardych rzeczy pomaga w ich wzmocnieniu i sprawia, że psu wolniej pojawia się kamień na zębach.

Naturalna potrzeba gryzienia, jeśli nie zostanie zaspokojona w postaci przekąsek czy odpowiednich zabawek, może przerodzić się w niszczące zwyczaje, takie jak obgryzanie butów. Dlatego też powinniśmy zadbać o dostarczenie psu takich alternatyw, aby nie musiał sięgać po przedmioty codziennego użytku. Ochroni go to przed przypadkowym połknięciem czegoś niejadalnego, a nasze rzeczy przed zniszczeniem. Wspomoże także zdrowie jego dziąseł i zębów.

A co podać psu, który nie może gryźć bardzo twardych rzeczy? Idealne będą między innymi kurze łapki dla psa, wykonane ze ścięgien wołowych. Mają odpowiednią twardość i nie zawierają zbędnych dodatków czy konserwantów.

Do nauki i wzmacniania więzi

Przysmaki dla zwierząt są także nieodłącznym elementem wychowania psa. Pomagają w jego treningu, ponieważ służą jako doskonała nagroda za odpowiednie zachowanie. Zachęcają także psa do wykonywania poleceń oraz nauki nowych, prawidłowych zachowań. Ze względu na to, że psy nie rozumieją karcenia i karania, to właśnie nagroda w postaci przysmaku powinna być dla nich zawsze zachętą do nauki.

Dodatkowo, podawanie psu przysmaków podczas nauki, zabawy czy nawet zwykłego spaceru może wzmacniać więź ze zwierzęciem. Sprawia, że jest on jeszcze bardziej posłuszny i chętniejszy do wykonywania poleceń.

W takim celu wybrać można między innymi ciastka wątróbkowe, które będą zarówno dobrą zachętą i nagrodą, jak również źródłem cennych witamin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here