Rum Bacardi

Rum swoją popularność zawdzięcza recepturze, która pozwala na stworzenie naprawdę wielu wariacji drinków z jego udziałem. Jest słodki, świetnie sprawdza się z gazowanymi napojami oraz dodatkiem cytrusów. To jednak nie wszystko, może on bowiem umilić nam również chłodne jesienne wieczory, ponieważ doda charakteru herbacie. Jaka jest jego historia?

Rum – alkohol, którego historia sięga antycznych czasów

Zdaniem znawców alkoholi, historia rumu rozpoczęła się już w antycznych Chinach i Indiach. W Europie znalazł się z pomocą Arabów, a następnie dzięki Krzysztofowi Kolumbowi i sadzonce trzciny cukrowej rozpowszechnił się na wyspach Karaibskich. Tam stał się tak popularny, że obecnie wiele osób zapomina o jego prawdziwych korzeniach. Nie można mieć tego jednak nikomu za złe, ponieważ to mieszkańcy ciepłych krajów sprawili, że receptura jest idealna. Ponad to, wszystko zawdzięczamy tak naprawdę niewolnikom. To oni odkryli, że melasa może być fermentowana do postaci alkoholu. W krótkim czasie rum zasłyną we wszystkich pobliskich miejscach i stał się trunkiem pitym przez wszystkie klasy. W 1862 powstała pierwsza destylarnia, założona przez Facundo Bacardi, a wraz z nią rum Bacardi. Przy jego produkcji najważniejsze są dwie rzeczy. Po pierwsze, musi być wytworzony z trzciny cukrowej, a po drugie w zależności od miejsca musi posiadać określony woltaż. Ameryka uznaje, że powinno być to co najmniej 40%, zaś Europa 37,5%.

Rum Bacardi – gdzie dostaniemy go w przystępnych cenach?

Poszukując butelki rumu Bacardi, warto wziąć pod uwagę sklepu internetowe. Bardzo często ceny alkoholi są tam o wiele bardziej korzystne niż w sklepach stacjonarnych. Jedno z takich miejsc na internecie znajdziemy tutaj https://swiat-whisky.sklep.pl/61-rum. Rum Bacardi to alkohol, którego zdecydowanie warto spróbować. Jego słodki smak i właściwości rozgrzewające cenione są od wielu lat. Nie zamykaj się więc na nowe doznania smakowe i zamów butelkę rumu już dziś. Na pewno będzie to jedna z lepszych decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here