Tajlandia to najchętniej wybierany kraj azjatycki jeśli chodzi o wakacje. Bardzo dobrze rozwinął się tu także czarter jachtów. Dzięki niemu można podziwiać przepiękne szlaki Morza Andamańskiego i znane tajskie rafy od strony wody.

Tajlandia to kilka bardzo ciekawych regionów, każdy z nich oferuje niskie ceny, setki plaż, liczne zabytki i oryginalną orientalną kulturę. Głównym regionem żeglarskim jest zachodnie wybrzeże Tajlandii czyli Morze Andamańskie. Co bardzo ważne to fakt, że Tajlandia posiada wiele kocowisk. Jest to region idealny jeśli chodzi o czartery jachtów. Zarówno znaleźć można ogromne, popularne ośrodki takie jak Phuket ale także pomniejsze miejscowości i malutkie kocowiska jak chociażby w zatoce Phang Nga, która łączy w sobie duże ośrodki i malutkie wręcz opuszczone porty. Dobrym wyborem mogą także okazać się Wyspy Similan i Wyspy Surin, które oddalone są o ponad 50 kilometrów na zachód od kontynentalnej części Tajlandii. Szczególnie wyjątkowe są Wyspy Similan znane z parku narodowego i miejsc idealnych do nurkowania dzięki rafie koralowej czy wielu wyjątkowym włazom granitowym.

Phuket

Phuket to największa wyspa Tajlandii o długości około 48 kilometrów i jednocześnie jest to największy ośrodek pod względem turystycznym. Znajduje się tu najsłynniejsze kąpielisko. Piękne, piaszczyste plaże, widowiskowa roślinność i cudowne rafy koralowe Morza Andamańskiego, które można zobaczyć również z pokładu jachtu. Phukhet posiada kilka popularnych kocowisk – Nai Harn Beach – bardzo atrakcyjne i stosunkowo niezatłoczone kocowisko, Kata Beach z dużą ilością hoteli i restauracji w okolicy, Karon Beach z dwukilometrową plażą, Patong Beach – najpopularniejsze kocowisko, które słynie z bardzo imprezowego życia nocnego oraz oprócz tych wymienionych miejsc od Patong do Sarasin Bridge można znaleźć mnóstwo pomniejszych kocowisk. To wszystko czyni wyspę Phuket najlepszym wyborem jeśli chodzi o czarter jachtu. Tajlandia to chętnie wybierane miejsce przez żeglarzy a Phuket znakomicie wprowadzi żeglarzy w klimat tego regionu.

Krabi oraz archipelag Koh Lanta

Krabi to bardzo spokojne miasto z dziewiczą przyrodą w okolicy. Przepiękne góry, niezmienione przez człowieka lasy, cudowne rafy koralowe, gdzie można także nurkować i znakomicie rozwinięta infrastruktura turystyczna – również pod kątem żeglarskim. Na południe od Krabi podziwiać można zespół 70 wysp znanych pod nazwą Koh Lanta. Jest to miejsce wyjątkowe a w wodach tego archipelagu znajdują się podwodne szczyty oraz piękna rafa koralowa. Czarter jachtu jest tu łatwo dostępny i można tu spotkać wiele mniejszych kocowisk – największe oczywiście w Krabi.

Wyspy Phi Phi

To chyba najpiękniejsze miejsce w Tajlandii. Charakterystyczne klify, Maya Beach czyli jedna z najbardziej znanych tajskich plaż, błękitne wody i przepiękne szlaki żeglarskie. Po prostu miejsce wyjątkowe, które warto jest odwiedzić. Czartery jachtów umożliwiają liczne kocowiska i porty. Warto postawić na wyspy Phi Phi i zobaczyć je od strony Morza Andamańskiego. Będzie to wyjątkowe przeżycie.

Zatoka Phang Nga

Zatoka ta znajduje się na wschód od Phuket i słynie z ponad 100 wysp. O ile Phuket słynie z przepięknych raf koralowych to wyspy Phang Nga Bay to cudowne formacje skalne i wapienne ściany opadające pionowo do morza. Jest to także morski park narodowy z bardzo czystą wodą i czystymi, piaszczystymi plażami. Jest to region przeznaczony dla każdego – jest tu cały czas bezpiecznie i przede wszystkim spokojnie. Większość wysp nie jest w ogóle zamieszkana. Jedyne przed czym warto ostrzec to przed kąpielą pomiędzy wyspami w trakcie przypływu syzygijnego – bardzo silnego prądu, który może samotną osobę w wodzie doprowadzić do tragedii. Ciekawostką jest fakt, że na wyspie Ko Tapu kręcono w 1974 film „Człowiek ze złotym pistoletem”. Czarter jachtu w zatoce Phang Nga jest polecany doświadczonym żeglarzom, którzy dobrze czują się na trudnych szlakach, gdzie na małym obszarze znajduje się ponad 100 wysp. Krajobrazy są tu jednak nieziemskie i naprawdę warto wybrać ten region na spędzenie wakacji na jachcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here