Wakacje w Bułgarii cieszą się coraz większym zainteresowaniem polskich turystów i z roku na rok coraz skuteczniej konkurują z najbardziej popularnymi kierunkami wakacyjnych wycieczek. Oczywiście Włochy, Hiszpania, Grecja, Egipt czy Chorwacja nadal posiadają ogromne grono zwolenników, ale z każdym rokiem przybywa osób, które chcą spędzić urlop w Bułgarii. Takie wybory wcale nie dziwią, gdyż Bułgaria to nie tylko ładna i słoneczna pogoda, przepiękne plaże, smaczne jedzenie i wiele atrakcji turystycznych, ale także niewielka odległość i stosunkowo niewysoka cena. Poza tym warto podkreślić, iż to europejskie państwo posiada dwa niezwykłe kurorty – Słoneczny Brzeg i Złote Piaski, czyli miejsca cieszące się dużym uznaniem wśród turystów.

Złote Piaski
Złote Piaski to najstarszy kurort w Bułgarii, który cieszy się popularnością nie tylko wśród mieszkańców tego kraju, ale także dużego grona turystów, którzy w okresie letnim tłumnie ściągają do tego miejsca. Podstawową zaletą kurortu jest przepiękna plaża, którą od lądu oddziela szeroki pas drzew. Takie usytuowanie sprawia, iż jest ona nieco osłonięta od palącego słońca, co zapewnia komfortowy wypoczynek. Plażowanie na niej jest polecane zwłaszcza osobom, które nie przepadają za upałami i nie lubią wylegiwania się w pełnym słońcu. Dodatkowo Złote Piaski są rekomendowane osobom lubiącym wszelkiego typu nocne rozrywki – kurort słynie z ogromnej ilości dyskotek, pubów i barów, które są otwarte do białego rana.

Słoneczny Brzeg
Słoneczny Brzeg to drugi z najpopularniejszych kurortów Bułgarii, który co roku przyciąga niezliczoną ilość turystów. Obecnie jest on nieco bardziej popularny niż Złote Piaski – zwłaszcza wśród turystów zagranicznych (zwłaszcza z Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii). Niemały wpływ na te preferencje ma fakt, iż Słoneczny Brzeg jest kurortem nowszym i bardziej nowoczesnym, a do tego posiadającym zdecydowanie lepszą i bardziej rozbudowaną bazę hotelową niż jego przeciwnik. Dodatkową zaletą Słonecznego Brzegu jest bogata oferta atrakcji turystycznych – parki wodne, wesołe miasteczka, wycieczki fakultatywne, restauracje czy sklepy z pamiątkami. Sporą atrakcją kurortu jest połączenie linii brzegowej z Nesseberem, czyli jednym z najstarszych miast, charakteryzujących się średniowieczną zabudową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here