Radom, miasto nieczęsto wymieniane w planach wakacyjnych, obiekt wielu żartów czy internetowych memów. Jednak te niewielkie, w porównaniu z Krakowem, Warszawą, Poznaniem czy Trójmiastem, miasto posiada kilka ciekawych miejsc.

Planując podróż należy mieć na uwadze, że baza noclegowa w Radomiu nie jest tak bogata jak w popularniejszych miejscowościach, co oznacza konieczność rezerwacji miejsca z pewnym wyprzedzeniem. Z drugiej strony ceny nie są tak bardzo zależne od sezonu turystycznego, więc nie musimy martwić się ich nagłym skokiem.

Kiedy myślimy Radom bilety musimy mieć na uwadze, że są to bilety przejazdowe, więc za każdym razem musimy kupić nowy bilet. Na szczęście Radom nie jest zacofany i wygodnie można kupić bilety poprzez telefon, zarówno oficjalna aplikacją miejską jak i w aplikacjach partnerskich. Co więcej, aby zachęcić do tej bardziej przyjaznej dla środowiska opcji, bilety w telefonie są tańsze o złotówkę. Chyba, że skorzystamy z promocji mPay, wtedy kosztują nas tylko złotówkę.

A co warto odwiedzić? Na pewno Muzeum Wsi Radomskiej, które w przystępny i ciekawy sposób pokazuje jak kiedyś wyglądało życie na wsi, jakie problemy i radości stanowiły codzienność. Kolejnym punktem na mapie powinna być przepiękna ulica Żeromskiego, z jej kawiarniami i butikami. Można tu spędzić nieco czasu, a następnie podziwiać architekturę Kościoła Jana Chrzciciela, jednego z najbardziej urokliwych w Polsce, moim zdaniem. Kolejnym budynkiem sakralnym, wartym zobaczenia, jest katedra Świętej Maryi Dziewicy, z charakterystycznymi, strzelistymi wieżami. Dzień warto też poświęcić na Miasto Kazimierzowskie, będące jednym z ciekawszych miejsc w Radomiu. Dla osób, które wolą oglądać przyrodę jest Zalew Borski, szczególnie piękny wieczorami. Dla miłośników aktywnego wypoczynku jest Aquapark, dostosowany do potrzeb całej rodziny.

Jak widać, wbrew obiegowej opinii, Radom to nie tylko chytra baba, ale też wiele zabytkowych, urokliwych miejsc, wartych zwiedzenia. Brak dużego obłożenia przez turystów oznacza też niższe ceny. Radom – polecam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here