Jeszcze kilka lat temu rejsy wycieczkowe odbywane na pokładach luksusowych statków uchodziły za dobro ekskluzywne, z którego mogą skorzystać jedynie posiadacze zasobnego portfela. Dla wielu polskich turystów wakacje tego typu były nieosiągalne. Jednak od pewnego czasu ulega to zmianie – coraz więcej polskich turystów decyduje się na spędzenie wakacji na wodzie, a rejsy statkami wycieczkowymi ( i to zarówno te bliższe, jak i dalsze) zyskują coraz większe grono zwolenników. I trudno się temu dziwić, gdyż rejs luksusowym statkiem to niezapomniane przeżycie, które na długo pozostaje w pamięci.

Większość rejsów wycieczkowych oferowanych przez biura podróży odbywa się według podobnego schematu – wycieczki tego typu oferują turystom zarówno skorzystanie z luksusów na pływającym hotelu, jak i zwiedzanie mijanych miejsc. Dlatego też sporo rejsów wycieczkowych jest organizowana po Morzu Śródziemnym, wodach Europy Północnej oraz największych rzekach świata – Tamizie, Nilu, Sekwanie, Amazonce bądź Dunaju. Taka logistyka trasy zapewnia niezwykłe widoki i możliwość zejścia na ląd.

Niewątpliwą zaletą rejsów wycieczkowych są same statki, które swoim wyglądem i wyposażeniem przypominają luksusowe hotele. Większość kabin jest stylizowana na hotelowe pokoje, co zapewnia komfortowy i wygodny odpoczynek. Turysta ma do użytku nie tylko łózko i szafki, ale także toaletę, prysznic, balkon i okno na zewnątrz. Dodatkowo wiele statków posiada luksusowe kabiny (przypominające apartamenty), które są zarezerwowane dla niezwykle wymagających wycieczkowiczów. Sam statek pełen jest niezwykłych atrakcji – restauracji, barów, kasyn, dyskotek, kin, klubów fitness, salonów spa, placów zabaw dla dzieci, basenów czy tras joggingowych. Dzięki temu turysta ma do dyspozycji szereg rozrywek, które niewątpliwie wpływają na jakość wypoczynku. Warte podkreślenia jest także to, iż posiłki serwowane podczas takich rejsów wycieczkowych charakteryzują się dużą różnorodnością, wyszukaniem i doskonałym przygotowaniem.

Rejsy wycieczkowe to niewątpliwie ciekawa alternatywa dla wakacji stacjonarnych. Pozwalają nie tylko na odwiedzenie ciekawych i fascynujących miejsc, ale także na skorzystanie ze sporej dawki luksusu, która pozwala poczuć się kimś wyjątkowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here