Wrocławia nie zwiedzimy jeden weekend. Ale to wcale nie musi być zła wiadomość. Będziemy mogli wracać do tego pięknego miasta co jakiś czas, odkrywając kolejne piękne miejsca, które się w nim znajdują. Zaspokoją gusta każdego turysty, ponieważ we Wrocławiu jest co zwiedzać i na pewno nie można się nudzić. Dlaczego warto się tutaj wybrać?

 Rynek Główny i Ratusz

W pierwszych krokach nasze nogi powinny nas pokierować na Rynek Główny. Jest to główna część Starego Miasta, gdzie znajduje się również Ratusz z Piwnicą Świdnicką. Rynek jest nie tylko głównym, ale i najpiękniejszym miejscem Wrocławia, które zachwyca i zaprasza do korzystania z jego atrakcji, zarówno za dnia, jak też nocą. Wówczas możemy usiąść w okolicznej kafejce i cieszyć się pięknie oświetlonym widokiem urokliwych kamieniczek.

Ostrów Tumski

Ostrów Tumski nazywany jest Perłą Wrocławia – mówi nasz rozmówca z hotelu Sleep we Wrocławiu. Jest to dawny gród, który niegdyś nie był nawet połączony ze stałym lądem – dopiero po zasypaniu jednej z odnóg Odry, mógł się z nim połączyć. Chociaż wiele budowli zniszczyła II wojna światowa, dzisiaj można podziwiać tutaj wiele pięknych zabytków, a przede wszystkim katedrę św. Jana Chrzciciela oraz kościół św. Krzyża. Ponadto, powinniśmy zajrzeć do Muzeum Archidiecezjalnego, aby zobaczyć pamiątki sakralne, a następnie pójść na Most Tumski, zwany również Mostem Zakochanych.

Panorama Racławicka

Wrocław warto również zwiedzić dla Panoramy Racławickiej. Od razu poczujemy, jakbyśmy przenieśli się w czasie. Malowidło, które tworzy Panoramę Racławicką, pokazuje szczegóły pola bitewnego, na którym swoje sukcesy odnosiły polskie wojska. Dzieło zostało wykonane wspólnie przez Jana Stykę i Wojciecha Kossaka.

Atrakcje dla młodszych i starszych

Kiedy będziemy chcieli oderwać się od zabytków, możemy podarować sobie nieco rozrywki i wybrać się do afrykarium, ZOO albo do wrocławskiego parku wodnego. Nie brakuje tam atrakcji ani dla starszych, ani dla najmłodszych turystów, dlatego na odwiedziny tych miejsc powinniśmy zarezerwować sobie co najmniej kilka godzin.

Zwiedzaj i śpij dobrze

Jeśli nie mieszkamy w południowo-zachodniej Polsce, a chcemy zwiedzić do piękne miasto, powinniśmy rozejrzeć się za hotelem we Wrocławiu. Miejsc noclegowych nie brakuje, ale aby liczyć na spokojny wypoczynek i komfortowe pokoje, należy wybrać sprawdzony obiekt hotelowy. Wówczas będziemy cieszyć się noclegiem przynoszącym prawdziwy relaks i wyposażeniem, dzięki któremu niczego nie będzie nam brakować. Wielokrotnie możemy nawet wybrać się ze swoim zwierzakiem. Nie musimy zostawiać czworonożnego pupila w domu, może zwiedzać z nami piękne, polskie miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here