Większość ludzi może pozwolić sobie na dłuższe wakacje tylko raz do roku, ze względu na obowiązki zawodowe. Tymczasem organizm człowieka potrzebuje częstszego wypoczynku, nawet jeżeli miałby ona trwać znacznie krócej niż normalne wczasy. To dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy weekendowe.

Na tak krótką podróż najlepiej wybrać się w niezbyt odległe miejsce, aby nie okazało się, że połowę czasu przeznaczonego na wypoczynek trzeba będzie spędzić w samochodzie albo innym środku transportu. Gdzie wyjechać i jak zorganizować tani weekend w Polsce, aby nie narzekać na nudę i wrócić wypoczętym? Oto kilka ciekawych pomysłów.

Weekendowe wypady w góry

Weekend w górach to dobra propozycja bez względu na porę roku. Jedną z zalet wyjazdu poza sezonem są niższe ceny w hotelach i pensjonatach, a także fakt, że na górskich szlakach nie spotyka się tłumów turystów, tak więc jest ciszej niż latem. Zimą w górach panują doskonałe warunki do uprawiania sportów, a w szczególności narciarstwa. W miejscowościach wypoczynkowych znajdują się szkółki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu, a zatem jest to dobra forma aktywności nie tylko dla doświadczonych narciarzy. Przy okazji można zapoznać się z góralską kuchnią i zwiedzić ciekawe zabytki.

Weekendowa wycieczka do Krakowa

Była stolica Polski to miejsce, który kusi licznymi atrakcjami, dlatego każdy znajdzie tutaj coś odpowiadającego swoim zainteresowaniom. W trakcie weekendowego pobytu w Krakowie można zwiedzić najważniejsze zabytki, udać się na spektakl do jednego z tutejszych teatrów albo odwiedzić muzea, na przykład Muzeum Historyczne Miasta Krakowa lub Muzeum Sztuki Współczesnej. Poza tym dostępnych jest tu wiele lokali gastronomicznych, które umożliwiają zapoznanie się z tradycyjną kuchnią Małopolski, a także klubów tanecznych, gdzie możliwa jest zabawa do samego rana.

Weekendowy wyjazd połączony z wizytą w parku rozrywki

Wyjazd w góry albo do Krakowa można połączyć z wizytą w parku rozrywki. Idealnym wyborem będzie Energylandia, która znajduje się w odległości około 50 km od stolicy Małopolski. To jeden z lunaparków, w którym można doskonale się bawić niezależnie od wieku. Oprócz przeznaczonej dla maluchów Bajkolandii czekają tu bowiem strefa ekstremalna oraz familijna, w których nie brakuje atrakcji przeznaczonych dla osób lubiących adrenalinę. Ponadto znajdują się tutaj liczne punkty gastronomiczne, w których można zjeść smaczny i pożywny posiłek, aby mieć siłę do dalszej zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here